Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

FNM chystá mimoriadne VZ

Ministerstvo rokuje o nových zmluvách

O zvolaní mimoriadneho valného zhromaždenia (MVZ) Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), a.s., k spochybneným zmluvám o poradenstve za 1,2 miliardy Sk by malo Prezídium Fondu národného majetku (FNM) SR rozhodnúť dnes. Okrem sporných kontraktov by však akcionári SPP mal prerokovať aj personálne zmeny v dozornej rade spoločnosti. MH SR, ktoré v spoločnosti vykonáva akcionárske práva štátu, iniciovalo zvolanie MVZ 12. januára prostredníctvom FNM, ktorý je vlastníkom štátneho balíka 51 % akcií SPP. Napriek tomu však ministerstvo v súčasnosti intenzívne rokuje so zástupcami zahraničných akcionárov Gaz de France a Ruhrgas o alternatívnom riešení vzniknutého sporu v podobe nových zmlúv. Objem ani predmet pripravovaných kontraktov však minister P. Rusko nekonkretizoval. Na zmluvy o poskytovaní poradenských služieb SPP v celkovej hodnote 1,2 miliardy Sk po prvýkrát verejne upozornil predseda opozičného Smeru Robert Fico vlani v decembri. Keďže aj ministerstvo považuje uzatvorené zmluvy o poradenských službách za protiprávne, pohrozilo v prípade nedohody s akcionármi určujúcou žalobou. Ak by súd potvrdil podozrenie MH SR, vedenie rezortu je pripravené podať aj trestné oznámenie.

(TASR)

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.