Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Kúpele zostali bez klientov

Budú zvyšovať podiel komerčných aktivít?

Ak zdravotné poisťovne dostanú do konca týždňa z Ministerstva zdravotníctva rozpis prostriedkov na kúpeľnú starostlivosť, do 10. februára by sa mohlo rozbehnúť podpisovanie zmlúv o počte klientov s jednotlivými kúpeľnými podnikmi. Po mimoriadnom rokovaní riaditeľov slovenských kúpeľov s predstaviteľmi zdravotných poisťovní to konštatoval šéf Spoločnej zdravotnej poisťovne Peter Kvasnica. Dodal, že súčasný stav, keď kúpele nemajú predstavu o počte tohtoročných klientov, je pre mnohé kúpeľné podniky existenčná záležitosť. Riaditelia menších a úzko špecializovaných kúpeľov na dnešnom rokovaní konštatovali, že zostali bez klientely a bez príjmov. Predsedníčka Zväzu slovenských liečebných kúpeľov a žriedel Janka Zálešáková po rokovaní povedala, že riaditelia piatich zdravotných poisťovní deklarovali svoju pripravenosť prerozdeliť vyčlenených 501 miliónov Sk na kúpeľnú starostlivosť okamžite, ako ich dostanú na osobitné účty. Táto situácia je pre mnohé podniky zaoberajúce sa kúpeľníctvom mementom a výzvou na zvýšenie podielu komerčných aktivít kúpeľov.

(TASR)

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.