Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Aký bude efekt?

Postreh Ľudmily Koníkovej

Začiatkom roka nám začal platiť nový organizačný poriadok Policajného zboru. Nič proti tomu, veď jeho cieľom je zefektívnenie boja proti organizovanému zločinu, korupcii a ekonomickej kriminalite. Od 1. januára začali fungovať špeciálne policajné útvary - Úrad boja proti korupcii a Úrad proti organizovanému zločinu. Nuž, v oblasti kriminality máme u nás skutočne čo riešiť, veď len v minulom roku sa stalo napríklad v hlavnom meste Slovenska 18 228 trestných činov, z ktorých bolo 12 vrážd, 328 lúpeží, 16 znásilnení a 1887 krádeží áut. Prvý zo spomenutých úradov má riešiť aj prípady verejných činiteľov, druhý sa má zamerať najmä na násilné trestné činy v podsvetí. V novom roku nastali zmeny aj v regionálnych štruktúrach polície. Takéto zmeny však na vyriešenie prípadov zvyčajne nestačia a je otázne, aký z nich bude efekt.

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.