Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Svetová premiéra

Svetovú premiéru bude mať 28. januára v Prahe 13-dielny dokumentárny seriál Olympiáda na 11. ročníku Medzinárodnej prehliadky filmu, televízie a videa Febiofest, ktorá bude v šiestich českých mestách prebiehať od štvrtka do 8. februára. „Febiofest ponúkne v Prahe, Brne, Ostrave, Liberci, Pardubiciach a Krnove viac ako 400 filmov a programov z takmer 60 krajín sveta,“ informovala Simona Nôtová-Tušerová zo Slovenského filmového ústavu. Seriál Olympiáda rozpráva o vzniku olympijských hier, ich histórii, politike, symboloch, ale aj prípravách na tohtoročné Olympijské hry v Aténach. V seriáli vystupujú nielen športové osobnosti, ale i Peter Ustinov, Carl Lewis, Nelson Mandela, Nadia Comaneciová, Jan Železný, Kofi Annan a ďalšie svetové celebrity. Nechýbajú ani slovenské osobnosti ako športový komentátor Karol Polák, bývalý olympionik v cyklistike, dnes člen Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Tkáč s jedným z najstarších členov MOV, slovenským reprezentantom a dnes čestným predsedom SOV Vladimírom Černušákom. Režisérom projektu je grécky tvorca George Agathonikiadis a seriál vznikol v koprodukcii Českej republiky, Grécka a Slovenska, kde bol koproducentom SFÚ. Slovenská premiéra Olympiády bude 13. februára v Bratislave na 11. Febiofeste v Slovenskej republike. Slovensko sa podieľalo aj na ďalšej novinke Febiofestu, kde uvedú slovensko-česko-nemecko-rakúsko-francúzsky koprodukčný film Kráľ zlodejov českého režiséra Ivana Fílu. Film Slovenská filmová a televízna akadémia nominovala na Oscara v kategórii Najlepší zahraničný film.

(TASR)

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.