Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Začal sa boj o mužov

Doteraz sa mediálni stratégovia zameriavali hlavne na boj o ženy a o mladých. V Británii sa však rozhorel ostrý súboj dvoch vydavateľských skupín o peňaženky mužov. Krátko po sebe začínajú vychádzať dva magazíny zamerané práve na túto časť trhu: Nuts a Zoo Weekly. Podľa zdrojov v odvetví plánujú aj spoločnosť IPC (vydavateľ Nuts), aj Emap (Zoo Weekly) vydať na rozbeh svojich týždenníkov okolo osem miliónov libier (viac ako 360 miliónov korún). Do konca roku chce mať každý časopis 150 000 čitateľov. Hoci Nuts je oficiálne zameraný „vyššie“, jeho stránky naznačujú, že sa šéfredaktor spolieha na odveký ťahák - sporo odeté príťažlivé mladé dámy. Modelky v spodnej bielizni či plavkách sú prakticky na každej strane, vydavateľstvo oficiálne uvádza, že sa usiluje o časopis, ktorý by mohli čítať otcovia so synmi. Na príťažlivé krivky stavili aj tvorcovia časopisu Zoo Weekly. Podobne ako u ženských magazínov je mužská „formulka“ založená na množstve farebných fotografií.

(bj)

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.