Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

ZAČAL BUSH KAMPAŇ?

V noci z utorka na stredu americký prezident George Bush po tretí raz vystúpil pred Kongresom s posolstvom o stave Únie. V takmer hodinovom prejave, ktorý celkovo 67-krát prerušil. . .

Je načase zobudiť sa

(Európska únia)

Európska komisia (EK) včera varovala členské štáty EÚ, že vôbec neplnia ciele tzv. lisabonskej agendy. Vyzvala ich, aby využili oživenie ekonomiky a dynamik. . .

Vybrali si oddychový čas

Obchodníci na newyorskom parkete NYMEX si včera vybrali oddychový čas. Počas stredajšieho obchodovacieho dňa ceny čierneho zlata klesli. Toto zníženie bolo reakciou na v. . .

Všetko pre euro

Maďarská národná banka (MNB) urobí všetko pre to, aby zabezpečila vstup Maďarska do Európskej menovej únie (EMU) podľa zámeru vládneho kabinetu. Ako uviedol prezident MNB Zsigmond. . .

V znamení vyberania ziskov

Tokijská burza sa včera posúvala smerom do červených čísel. Hlavné indexy sa oslabili, čo zapríčinilo realizovanie ziskov z bluechipsových akcií ako Sony Corp. Tie vďak. . .

Zneužité euro

Euro, zavedené do reálneho obehu pred dvoma rokmi v členských krajinách Európskej menovej únie, samo osebe neviedlo k zvýšeniu spotrebiteľských cien v Nemecku. Prechod naň však v ni. . .

Zachovali úrokovú sadzbu

Počas doobedňajšej časti tretieho pracovného dňa pokračovala európska mena v posilňovaní, keď v priebehu utorka ukončila týždeň trvajúci pokles. Popoludní však euro nabr. . .

Krátko zo sveta

V USA rastie dôvera spotrebiteľov v hospodársky rozmach. Podľa ankety televíznej stanice ABC medzi spotrebiteľmi 44 % Američan. . .

Povolila znižovanie

Európska komisia (EK) schválila Rakúsku stabilizačný program, ktorého ťažiskom je postupné znižovanie daňového zaťaženia podnikov zo súčasných 34 na 25 %. EK súčasne odporúča. . .

Urovnali svoje spory

Francúzska banka Credit Lyonnais (CL) a francúzska vládna agentúra v utorok priznali svoju vinu v kauze o odkúpení „zdevastovanej“ kalifornskej poistnej spoločnosti Executi. . .

Obvinení z vysokých prémií

Súd v Düsseldorfe včera začal proces proti generálnemu riaditeľovi Deutsche Bank Josefovi Ackermannovi a ďalším preto, že schválili vysoké prémie manažérom skupiny M. . .

. . .

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.