Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čo s cestovnou mapou?

Odzbrojiť teroristov, zrušiť osady

Rusko znepokojuje uviaznutie mierového procesu na Blízkom východe a nedostatok pokroku pri riešení izraelsko-palestínskeho konfliktu. Uvi. . .

Spory o majetok

Hľadajú bývalého premiéra

Srbský súd nariadil zadržanie Milana Paniča, amerického obchodníka srbského pôvodu, ktorý krátko pôsobil ako juhoslovanský premiér. Dôvodom tohto kro. . .

Zjednocujú sa

Vedúce strany bieloruskej opozície včera spojili sily, aby sa pokúsili odňať moc prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi v tohtoročných parlamentných voľbách. Opoziční lídri uviedli. . .

Rituály pôrodu

Brazílsky štát Sao Paulo nariadil štátnym nemocniciam v blízkosti indiánskych dedín, aby pri pôrodoch žien z indiánskeho kmeňa Guaranov dodržiavali ich kmeňové zvyklosti. Cieľom. . .

Zaťaženie treba rozdeliť

Do únie vstupovať so silnou vládou

Poslanec Európskeho parlamentu a jeho spravodajca pre SR Jan Marinus Wiersma odporúča Slovensku a ďalším novým krajinám, aby do EÚ . . .

Záťaž dopravy

Štrajk francúzskych železničiarov spôsobil včera v Paríži dopravný chaos. Protestnou akciou odborárov sa zvýšil aj nátlak na vládu, čo sa týka zvýšenia miezd, pracovných podmieno. . .

Sú Hekmatjárovi agenti

Niekoľkých významných agentov afganského vojenského veliteľa Gulbuddína Hekmatjára, ktorého USA označujú za teroristu, zadržali v Kábule. Ako včera informoval generálporu. . .

Spočítané dni vlády?

Podnikateľ korumpoval premiéra

Izraelský súd obvinil podnikateľa Davida Appela z pokusu o podplatenie izraelského premiéra Ariela Šarona a vicepremiéra Ehuda Olmerta. Pod. . .

Žiadajú predložiť dôkazy

Odmietajú tvrdenie, že podporujú teror

Sýria v utorok poprela, že dovoľuje teroristickým skupinám plánovať útoky proti Izraelu z ich sídel v Damasku. „Predložte nám n. . .

Čaká sa na tri krajiny

Bodku zrejme bude dávať Grécko

Sto dní pred rozšírením Európskej únie ešte prijatie Slovenska a ďalších deviatich nových krajín neratifikovali tri z 15 členských štát. . .

Nový útok

Jediná ministerka irackého dočasného kabinetu Nasrín Berwaríová prežila pokus o atentát počas pondelkovej návštevy mesta Karbalá. Udalosť sa odohrala v Karbalá, 50 km juhovýchodne o. . .

Široká škála ideí

Svetové sociálne fórum

Desaťtisíce aktivistov sa včera s heslami proti vojne a kapitalizmu zhromaždili v centre indickej finančnej metropoly Bombaj, aby pochodom ukončili . . .

Aj Rumunsko

Zemetrasenie v sile 4,1 stupňa Richterovej stupnice včera v ranných hodinách otriaslo východnou časťou Rumunska. Zatiaľ sa neobjavili žiadne správy o prípadných zraneniach či škod. . .

Hlavnou úlohou je únia

Varšava sa fixuje na dohodu z Nice

Poľský minister zahraničných vecí Wlodzimierz Cimoszewicz označil za najdôležitejšie úlohy poľskej zahraničnej politiky májový vst. . .

Z volieb sa stane fraška

Strážna rada tlačí Irán do krízy

Viacerí iránski ministri a viceprezidenti včera podali demisiu pre pretrvávajúci spor o účasti niektorých kandidátov v iránskych vo. . .

Čakajú Huttonovu správu

Britský expert na biochemické zbrane David Kelly, ktorý minulý rok spáchal samovraždu a vrhol tak britskú vládu do krízy, bol presvedčený, že Irak vlastnil zakázané zb. . .

. . .

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.