Hospodársky denník
USD32,086 Sk
EUR40,587 Sk
CHF25,87 Sk
CZK1,233 Sk
  Štvrtok  22.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

ZAČAL BUSH KAMPAŇ?

V noci z utorka na stredu americký prezident George Bush po tretí raz vystúpil pred Kongresom s posolstvom o stave Únie. V takmer hodinovom prejave, ktorý celkovo 67-krát preruš. . .

Produktivita, potom až mzdy

Rozdiely sa budú znižovať, k vyrovnaniu tak skoro nedôjde

Kým vo Frankfurte alebo v Dubline stačí pracovať v priemere 15 minút, ab. . .

V autách na chvoste Európy

V minulom roku sa na Slovensku predalo 67 412 nových osobných a malých nákladných automobilov. Je to o 2,84 % viac ako v roku 2002. Najpredávanejšou značkou spomedzi oso. . .

Činy a obraty v roku 2003

Čo bolo charakteristické pre vývoj obchodu na Slovensku

Kúpyschopnosť obyvateľov síce klesala, ale desať top obchodníkov zvýšilo . . .

Veď to bola podmienka únie

Už niekoľko rokov sa len diskutuje o vytvorení nákazovej pokladne

Problém nahradzovania ekonomických strát domácich chovateľov hospodárskych zvierat chce ministerstvo. . .

Nič zvláštne

Vývoj kurzu slovenskej koruny v posledných dňoch považuje guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Marián Jusko za štandardný. „Máme kurzový režim riadeného floatingu, ktorý charakteri. . .

WEF o dolári

Vývoj USD, obnovenie zlyhaných rozhovorov o liberalizácii svetového obchodu a otázky bezpečnosti sú hlavnými témami summitu Svetového ekonomického fóra (WEF), ktorý sa včera začal vo . . .

Ostali traja

Do druhého kola privatizácie petrochemickej spoločnosti Unipetrol postupuje poľská skupina PKN Orlen, Maďarský MOL a britsko-holandský koncern Royal Dutch/Shell. Na včerajšom zasadnut. . .

Opozícia opozíciou?

Takáto protiváha je o ničom

Smer, KSS a Ľudová únia sa včera na stretnutí šéfov poslaneckých klubov nedohodli, či do parlamentu predložia návrh na vyslovenie nedôvery premi. . .

Reformy privítali

Podmienky na podnikanie na Slovensku sa vlani zlepšili vďaka reformám a zníženiu úrokových sadzieb zo strany NBS. Medzi negatíva sa zaraďuje zvýšenie cien energie pre výrobné p. . .

Je hanba byť chudobný v prosperujúcej krajine, je hanba byť bohatý v krajine chudobnej

Konfucius. . .

Pružnejší Zákonník

Náročnosť len odhadujú

Čo priniesli zmeny v Zákonníku práce a v administrácii sociálneho poistenia pre personálne oddelenia firiem i pre menších zamestnávateľov? Naozaj sa . . .

NEPOČUL SOM O NICH

Peter Kasalovský

Jedna z našich komerčných televízií zapárala v hlavnom utorkovom

spravodajstve do imidžu ruského prezidenta V. Putina. Takmer prestala

dýchať, keď objav. . .

. . .

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä na pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký, s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Severozápadný až severný 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -15 stupňov.n V piatok bude jasno až polojasno, ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -16, v horských dolinách -17 až -21, denná -8 až -4 stupne. n V sobotu bude malá oblačnosť, cez deň postupne od západu až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -13 až -17, v dolinách a kotlinách -18 až -24, denná -8 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 16.35 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.