Hospodársky denník
USD31,873 Sk
EUR40,523 Sk
CHF25,841 Sk
CZK1,231 Sk
  Piatok  23.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

RADŠEJ VODU AKO ROPU

O meškaní prevodu vodárenských spoločností

„Myslím si, že nie nafta, ale voda je strategická surovina tohto a budúceho storočia a nemáme si ju dať do cudzích rúk. My nepotrebuj. . .

Najmä ako dôstojní partneri

V Európskej únii nemusíme predsa ťahať za kratší koniec

Hodnotenia sú priaznivé so zopakovaním odporúčaní, že reformy v SR by nema. . .

Byty už ako časovaná bomba

Čo tak poslať nášho ministra financií na stáž do Estónska

Výška podpory, ktorú štát poskytuje na výstavbu nájomných bytov sa zmení. Je to dôsledok aktualizácie podpro. . .

Zaplatí za hriešnu minulosť?

Bank of England pred súdom za porušenie povinností

Anglická centrálna banka Bank of England (BoE) sa prvýkrát vo svojej histórií . . .

Len ťažko stráviteľné poplatky

Cieľ je jasný, chcú obmedziť nákladnú prepravu cez Rakúsko

Od februára budú musieť dopravcovia, majitelia automobilov nad 3,5 tony, platiť na Slovensku diaľničný p. . .

Silné euro ohrozuje oživenie eurozóny

Kým ešte pre niekoľkými mesiacmi väčšina európskych predstaviteľov svorne tvrdila, že zhodnocovanie eura ekonomiku eurozóny neohrozuje, s postupom času a s je. . .

Sneh padá v Afrike

V dôsledku krajne nepriaznivého počasia museli dnes v Egypte uzavrieť sedem prístavov a štyri letiská. Letiská v juhoegyptských mestách Asuán, Asijút a Abú Simbel bolo potrebn. . .

Safaripark sa ruší

Safaripark v dolnorakúskom Gänserndorfe, ktorý sa v minulosti tešil aj záujmu turistov zo Slovenska, musí ohlásiť svoj konkurz. Samosprávne orgány spolkovej krajiny Dolné Rakúsk. . .

Okolo ceny liekov

Ťažko povedať, podľa akého kľúča postupovalo ministerstvo zdravotníctva, keď zverejnilo, že sa u nás zamedzilo zbytočnému plytvaniu liekov a ich nadmernej spotrebe. Svojím spôso. . .

Včas a správne

Európska komisia včera zažalovala osem štátov EÚ, že nepostupovali v rámci legislatívy a nevytvorili zákon, ktorý má ochrániť majitelia poistných zmlúv v prípade, že poisťovňa zba. . .

Žiadny problém

Súčasný vysoký kurz spoločnej európskej meny neohrozuje nemeckých exportérov. Včera to vyhlásil šéf nemeckej asociácie zahraničného obchodu BGA Anton Börner s tým, že nevidí potre. . .

BERME, KÝM SA DÁ

Pravda je jednoduchá: poslanci a všetci ústavní činitelia sú zamestnancami nás, občanov, pretože my ich platíme. Isto, boli by sme zlými zamestnávateľmi, keby sme našich repreze. . .

Vyšší rating

Ratingová agentúra Fitch vo štvrtok oznámila, že zlepšila hodnotenie zahraničných záväzkov Slovenska na BBB+ z predchádzajúceho BBB. Dôvodom je zníženie deficitu a pokrok v príprave. . .

Zavedú euro?

Bývalý nemecký kancelár Helmut Kohl predpokladá, že aj Švajčiari v budúcnosti zavedú jednotnú európsku menu euro. H. Kohl je považovaný za hlavného architekta Európskej menovej únie. . .

Sporný zákon

Európska komisia znovu odložila hlasovanie o ultimáte pre Nemecko, aby zmenilo zákon o Volkswagene. K hlasovaniu malo dôjsť v stredu. Zákon, ktorý platí už vyše 40 rokov, automobilk. . .

. . .

Počasie

Na našom území prevláda mrazivé zimné počasie s relatívne priaznivými účinkami na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené podráždenie chladom však môže zaťažovať pacientov s ochoreniami srdcovo-cievneho aj dýchacieho systému a celkovo osoby citlivé na chlad (častejší výskyt anginóznych ťažkostí, dýchavičnosti a pod.), preto je potrebné dodržiavať lekárske pokyny a chrániť sa primeraným oblečením. U kardiovaskulárnych pacientov sa neodporúčajú prudké prechody z vyhriateho prostredia do vonkajšieho priestoru. Počasie pozitívne vplýva najmä na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia a pohotových reakcií.Zajtra neočakávame zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polooblačno, na severe miestami snehové prehánky. Najvyššia teplota -8 až -4 stupne. Severozápadný až severný vietor 3 až 7, na východe popoludní okolo 10 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo -13 stupňov.n V sobotu bude jasno až polojasno, na východe časom až oblačno a miestami sneženie. Veľmi chladno. Nočná teplota -10 až -15, v horských dolinách -17 až -22, denná teplota -8 až -4 stupne. n V nedeľu bude polooblačno, na východe časom až oblačno a miestami sneženie. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -10 až -15, v dolinách okolo -19, denná teplota -7 až -3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.29 a zapadne o 16.36 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.