Hospodársky denník
USD32,262 Sk
EUR40,537 Sk
CHF25,921 Sk
CZK1,23 Sk
  Utorok  27.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

HÁDAJME, KOHO ZO SR POTEŠIL SADDÁM HUSAJN

Aj osoby žijúce na Slovensku figurujú v zozname asi 200 ľudí zo 40 štátov sveta, ktorým sa zvrhnutý iracký vodca Saddám Husajn za podporu odvďačil miliónmi b. . .

Bez peňazí a tiež bez práce

Slovensko to v Európskej únii určite nebude mať ľahké

Slovenská republika spolu s ďalšími novými členmi Európskej únie môže prí. . .

Kríza morálnych zásad

Zachráni firmy pred ďalšími škandálmi prísnejšia regulácia štátu?

Miliardy dolárov a eur sa vytratili ako para nad hrncom v prípadoch podobných americkému Enronu či talian. . .

Zdroje nenaštartovali aktivity

Pripravujú sa zmeny v spôsobe usmerňovania rozvoja regiónov Európy

Správa o stave podnikateľského prostredia v SR s návrhmi na jeho zlepšenie, ktorým sa má na na. . .

Nenechať sa unášať prúdom

Kameňom úrazu je prekonávanie technických prekážok rôznych systémov

Nedávno sa uskutočnilo rokovanie vrcholového manažmentu Železničnej spoločnosti (ZSSK) na tému strat. . .

AGENTÚRY O WEF

Po piatich dňoch diskusií podnikateľov, politikov a diplomatov sa skončilo v nedeľu vo švajčiarskom Davose výročné zhromaždenie Svetového ekonomického fóra (SEF). Hoci analytici up. . .

Žalujú koncern

Britsko-holandský koncern Royal-Dutch/Shell sa stal terčom hromadnej žaloby amerických akcionárov. Tí firmu obviňujú z porušovania účtovných pravidiel pre nadhodnotenie stavu ropný. . .

Verí si

Nemecký minister hospodárstva Wolfgang Clement včera povedal, že nezamestnanosť v krajine by mala na jeseň tohto roku klesnúť pod štyri milióny ľudí. Nezamestnanosť v najväčšej ekonomike . . .

Posunie termín?

Maďarsko pravdepodobne posunie svoj plán vstupu do Hospodárskej a menovej únie z roku 2008 o ďalších 12 až 24 mesiacov. V nasledujúcich dvoch rokoch krajina pravdepodobne prevýši. . .

Nie je reálny

Návrh SMK vyplatiť dôchodcom v tomto roku jednorazovú dávku považuje rezort práce za realizovateľný len v tom prípade, že sa naplní optimistický predpoklad výraznejšieho zníženia . . .

(Ne)Rómovia Rómom

Na decembrovom mítingu Hospodárskeho klubu sa stretol s nevídaným a svojím spôsobom potešiteľným záujmom projekt O Rómoch Rómom - (Ne)Rómovia s Rómami, ktorý vznikol v závere n. . .

No Comment

Každý vládca musí v prvom rade odstrániť ľudí, ktorí ho dostali k moci, ktorí sú inteligentnejší než on, a preto ho ohrozujú.

Machiavelli. . .

Po prvý raz

Bratislavu dnes po prvý raz navštívi zakladateľ a predseda predstavenstva spoločnosti Microsoft Bill Gates. S majetkom presahujúcim 40 miliárd USD (v prepočte 1,27 bilióna Sk) je Ga. . .

Sila prínosom

Prezident Európskej centrálnej banky Jean-Claude Trichet verí, že silná hodnota eura môže byť prínosom pre ekonomiku eurozóny. „Silné a stabilné euro je dobré pre Európu, dobré pre. . .

Čo vyrieši zmena?

Národná transfúzna služba

Nie je to tak dávno, čo sa na Slovensku prevalil škandál v súvislosti so spracúvaním krvnej plazmy. Okrem vysokej finančnej straty, ktorú spôsobil . . .

Nielen hnojivá

Produkujú aj skleníkové plyny

Znečisťovanie ovzdušia a z neho vyplývajúca klimatická zmena predstavuje jeden z najvýznamnejších environmentálnych problémov. Prijatie Rámcového d. . .

. . .

Počasie

Predpokladáme, že na väčšine územia budú intenzívnejšie zdravotné problémy pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Meteosenzitívne osoby môžu reagovať na prevládajúci typ počasia zvýšeným sklonom k zhoršeniu zdravotného stavu pri niektorých ochoreniach srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému, ako aj podráždenosťou a nižšou toleranciou telesnej a duševnej námahy so schopnosťou sústredenia.Zajtra očakávame čiastočný ústup nepriaznivých vplyvov počasia.(zč)

n Dnes bude prevažne zamračené, na mnohých miestach sneženie. Najvyššia teplota -7 až -3 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7 m/s.n V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie. Nočná teplota -5 až -9, ojedinele okolo -12 stupňov, denná -6 až -2 stupne. n Vo štvrtok bude premenlivá veľká oblačnosť a na väčšine územia sneženie alebo snehové prehánky. Nočná teplota -6 až -10, v dolinách okolo -12 stupňov, denná -6 až -2 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.25 a zapadne o 16.43 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.