Hospodársky denník
USD32,516 Sk
EUR40,559 Sk
CHF25,868 Sk
CZK1,231 Sk
  Streda  28.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

VEČNÝ BOJ O INVESTÍCIE

Na Slovensko by mali v rokoch 2003 až 2007 prúdiť priame zahraničné investície v hodnote 2,1 mld. USD. Bolo by neprezieravé veriť, že naše teritórium zostane na špici záujmu s. . .

Pôjdu za prémie do väzenia?

Nemecký proces ilustruje rozdiely v podnikovej kultúre

V Nemecku sa pred niekoľkými dňami začal súdny proces, jeden z najväčších ho. . .

V letectve o 35 percent viac

Súčasťou nových podmienok má byť aj privatizácia odvetvia

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR v súlade s cieľmi vytýč. . .

Preskupovanie síl v obchode

Rok 2003 priniesol nové zmeny v predaji non-food

Pred necelými dvoma mesiacmi sme uverejnili názor Martina Dokoupila z Incoma Consult v Prahe, ktorý vidí po vstupe . . .

Hrozba hazardu na internete

Právo Európskej únie v oblasti hazardných hier zatiaľ neexistuje

Prevádzkovanie hazardných hier sa u nás začalo intenzívne rozvíjať od . . .

To ešte nebolo

Rozpočtový deficit USA podľa najnovších prognóz v tomto roku dosiahne rekordnú úroveň 477 mld. USD. Vyplýva to z kalkulácie nezávislého úradu Amerického kongresu pre rozpočet. V abs. . .

Ocenili ho

Šéf Tesca Terry Leahy sa stal Európskym podnikateľom roka 2003. Tento titul mu udelil prestížny ekonomický mesačník Fortune. Tesco si za Leahyho vedenia vybudovalo silnú pozíciu v tvrde. . .

Magnetická dráha Viedeň - Bratislava

Rakúske združenie priemyslu (Industriellenvereinnigung, IV) je za vybudovanie magnetickej dráhy pre rýchlovlaky medzi Viedňou a Bratislavou. Projekt by sa mal. . .

No Comment

Zbabelosť sa prejavuje vtedy, keď vieme, čo máme urobiť a nerobíme to

Konfucius. . .

Ozaj nedostatočný?

Pokrok Slovenska pri riešení problémov rasizmu, intolerancie a diskriminácie v mnohých oblastiach je stále nedostatočný. Uvádza sa to v správe Európskej komisie proti rasi. . .

Ešte vláda

Ján Figeľ by mal zastupovať Slovenskú republiku v Európskej komisii. Včera sa na tom dohodli lídri vládnych strán. Meno prvého slovenského eurokomisára musí ešte schváliť vláda a. . .

Rokovania s Roverom

Slovensko je v štádiu predbežných rozhovorov s britskou automobilkou MG Rover o novej výrobnej továrni v strednej Európe v hodnote 200 miliónov eur. Rover v nej neskôr plánuj. . .

Nové zatykače

Rusko znovu zvýšilo tlak na ropnú spoločnosť Yukos, keď po zatknutí siedmich kľúčových akcionárov umiestnilo na zoznam Interpolom hľadaných osôb ďalších 10 ľudí zo spoločnosti. Po. . .

Dialóg o eure

Predseda Európskej komisie Romano Prodi vyzval na dialóg medzi EÚ a USA o výmennom kurze dolára oproti euru. „Je to nutnosť. Ani tento krok by však nevylúčil potenciálnu reakciu E. . .

ČASENKY NEPOMôŽU

Napriek tomu, že naše zdravotníctvo v určitých oblastiach nevychádza z problémov, najviac sa v poslednom období hovorilo o tom, ako sa vstupom Slovenska do Európskej únie (EÚ) . . .

Podmienky mobility

Vzťah vzdelania a zamestnanosti

Všeobecná kvalifikačná úroveň pracovnej sily v SR je ešte stále na dobrej úrovni. Podľa niektorých názorov je však nedostatočne adaptabilná . . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame zväčša pozitívny vplyv počasia na pacientov so srdcovo-cievnym postihnutím. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi, ktoré môžu byť výkonnejšie a aktívnejšie. Intenzívnejšie sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice.Zajtra očakávame pretrvávanie nepriaznivých vplyvov počasia. Zvyšuje sa záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Znížiť sa môže tolerancia telesnej a duševnej námahy a koncentrácie. Častejšie sa môže vyskytovať depresia, malátnosť, nervozita, podráždenosť.(zč)

n Dnes bude prevažne zamračené a na mnohých miestach sneženie. Najvyššia teplota -4 až 0 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -7 stupňov. Slabý, postupne severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s, na juhozápade v nárazoch prechodne 10 až 15 m/s.n Vo štvrtok bude premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach snehové prehánky. Nočná teplota -4 až -8, v údoliach miestami okolo -11 stupňov, denná teplota -5 až -1 stupeň. n V piatok bude veľká, cez deň časom zmenšená oblačnosť a početné snehové prehánky. Nočná teplota -5 až -9, v dolinách -11 až -16 stupňov, denná teplota -6 až -2 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.24 a zapadne o 16.44 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.