Hospodársky denník
USD32,222 Sk
EUR40,621 Sk
CHF25,895 Sk
CZK1,23 Sk
  Štvrtok  29.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

TEÓRIA ROVNAKÝCH ŽALÚDKOV PREDSA NEPLATÍ

Vzdelanie sa vypláca. Vo svete to platí bez výhrad, na Slovensku sa názory rôznia. Pravdou však je, že toto obohraté konštatovanie potvrdzujú po štrnástich ro. . .

Konať už musia mestá a obce

Samospráva ako celok do zmien vo vodárenstve nezasahuje

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa dlhodobo usilovalo o bezplatný prevod majetku bývalých Vodární a k. . .

Na čo máme, a na čo už nie...

Postoj zodpovedných k súčasnej situácii naznačuje, že riadiacu sféru vo viacerých rezortoch trápia viac koaličné problémy ako vysoká nezamestnanosť, situácia mladých. . .

Na nájomné byty pôjde viac

Tlak na bývanie narastá, výstavba sa nedá ďalej odkladať

Po rozhodnutí o výstavbe automobilky PSA Peugot v Trnave v tomto meste výra. . .

Neistý osud recyklovaných

Prioritou materiálové zhodnotenie starých pneumatík

Z údajov Recyklačného fondu vyplýva, že v súčasnosti vznikne ročne na Slovensku okolo 15-tisíc ton opotrebovaných . . .

Krok Penty

Finančná skupina Penta už po druhý raz zvýšila ponuku na Severočeské doly, tentoraz na 7,5 mld. CZK. ČTK o tom informoval mediálny zástupca skupiny Pavel Novák. S krokom Penty nesúhlasí. . .

Sú za euro

Náskok dánskych zástancov zavedenia eura sa v januári znížil na 17,9 %, pričom v septembri predstavoval ešte 22,7 %. Vyplynulo to z prieskumu Danske Bank. Z celkového počtu opýtaných bo. . .

Už štvrtý

Novým poľským ministrom štátneho pokladu zodpovedným za privatizáciu sa stane 56-ročný Zbigniew Kaniewski, čím je už štvrtým v poradí od vytvorenia vlády v roku 2001. Kaniewski, ktorý je. . .

Opäť v pluse

Bežný účet platobnej bilancie Slovenska skončil vlani v novembri po prvý raz od konca roku 1995 v pluse. Prebytok platobnej bilancie SR za január až november 2003 predstavoval takmer . . .

Právny protest

Na európskom súdnom dvore bol včera podaný právny protest Európskej komisie proti rozhodnutiu ministrov financií EÚ odložiť disciplinárne konanie voči Nemecku a Francúzsku za poru. . .

Na nula percent

Aj keď splnila podmienky

„Zapojila som sa ako samostatne hospodáriaci roľník do chovu kráv bez trhovej produkcie mlieka. Založila som chov zo siedmich kusov, kúpila potrebnú p. . .

Začiatok nominácií

Správca a výkonný podpredseda Hospodárskeho klubu (NEF) P. Kasalovský vyhlasuje dňom 2. februára 2004 začiatok nominačného procesu na tohtoročné ceny Zlatý biatec a Prominent . . .

Oficiálne rokovanie

Koaličná SDKÚ navrhne Slobodnému fóru oficiálne rokovanie, ktoré by sa mohlo uskutočniť na budúci týždeň. Premiér a predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda však nechcel konkretizovať . . .

SLOVO ŠÉFREDAKTORA

Redakčný kolektív Hd do bodky splnil dodnes to, čo som sľúbil v prvom editoriáli 17. februára 1999. Bol úplne nezávislý od politických strán a nebol prepojený s nijakou lo. . .

. . .

Počasie

Na celom území Slovenska bude prevládať počasie, ktoré môže podmieniť celkové nepríjemné telesné pocity, ako aj nepokoj, predráždenosť, nervozitu, pocit depresie. Následkom nižšej telesnej aj duševnej výkonnosti a koncentrácie a predĺženia reakčného času je možnosť väčšieho rizika úrazov a nehôd. Výraznejšie môžu byť reumatické bolesti, bolesti fantómové, jaziev a starších poranení. Vyššia je záťaž srdcovo-cievneho systému a dýchacieho systému. Častejšie sa môžu vyskytnúť poruchy trávenia a koliky.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude veľká, prechodne zmenšená oblačnosť a ojedinele sneženie. Popoludní od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti a miestami sneženie. Najvyššia teplota -3 až 1 stupeň. Prevažne južný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V piatok bude oblačno, časom polooblačno, miestami občasné sneženie alebo snehové prehánky. Nočná teplota -6 až -10, v údoliach -12 až -19, denná teplota -5 až -1 stupeň. n V sobotu bude polooblačno, na západe a severe až oblačno a lokálne sneženie. Nočná teplota -5 až -9, v dolinách okolo -12, denná teplota -4 až 0 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.23 a zapadne o 16.46 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.