Hospodársky denník
USD32,637 Sk
EUR40,822 Sk
CHF26,094 Sk
CZK1,226 Sk
  Piatok  30.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dostavba Mochoviec je v hre

Definitívny verdikt o spôsobe privatizácie SE ešte stále nepadol

Keďže vládny kabinet presunul rokovanie o návrhu ďalšieho postupu privatizácie Slovenských elektrární (SE. . .

Uchádzačom o zamestnanie

Na aktivačné činnosti môžu získať príspevky od 411 do 822 Sk

Nezamestnanosť a negatíva s ňou spojené patria stále medzi najváženejšie problémy našej spoločnosti. Nedostat. . .

Sú proti, aby nebol povinný

Poplatky za odpady nie sú podľa samosprávy v súlade s reformou

Koncom minulého roka Národná rada SR schválila novelu zákona o odpadoch, ktorá sa prostredníctvom komun. . .

Vydajme sa vlastnou cestou

Železničná spoločnosť hodnotí prítomnosť a díva sa dopredu

V uplynulých dňoch sa uskutočnilo stretnutie vrcholového manažmentu Železničnej spoločnosti (ZSSK) k otázkam . . .

Zvýšila odhady

Česká centrálna banka (ČNB) včera vo svojej januárovej prognóze zvýšila odhad inflácie i rastu ekonomiky na tento a budúci rok. Rast cien by sa v decembri mal pohybovať na úrovni 2,6. . .

Aj Brazílčan

Webstránky Hd a Hospodárskeho klubu zaznamenali včera návštevu z celkovo päťdesiatej deviatej krajiny. Po nedávnom prístupe z africkej Kene sa včera objavil aj čitateľ z Brazílie.

Problém ocele

Tri mesiace pred rozšírením EÚ Poľsku a Slovensku Európska komisia vyčíta zaostávanie v prispôsobení vlastných pravidiel právnym normám spoločenstva, predovšetkým v oceliarstve. Brus. . .

Na minime

V januári klesla popularita maďarského premiéra Pétera Medgyessyho na najnižšiu úroveň od jeho nástupu do premiérskeho kresla. Podľa aktuálnych výsledkov prieskumu maďarského inštitútu Me. . .

Chce dohľad

Kanada sa usiluje o vytvorenie účinného burzového dohľadu. „Dozrel čas, aby sa v Kanade zriadil jednotný dohľad pre cenné papiere,“ uvádza orgán odborníkov ministerstva financií, ktorý . . .

AZZZ K POLITIKOM

Vážne znepokojenie z rozkolísanej politickej scény na Slovensku vyjadrili 28. januára na rokovaní v Šoporni členovia Prezídia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ. . .

Želal by si injekciu

Poplatky, ktoré by platili študenti, by pokryli len malú časť záväzkov, ktoré má voči vysokým školám štát, povedal rektor STU V. Báleš po včerajšom stretnutí s prezidentom S. . .

Počúvať občana a viac sebadôvery

„Chcel by som prispieť k tomu, aby ľudia u nás získali viac sebadôvery, viac odvahy, aby občania vo všetkých častiach Slovenska mali dôstojnejšie podmienky na svo. . .

Ľahko do Rakúska

Za provokáciu považuje maďarská pohraničná stráž akciu dvoch rakúskych novinárov, ktorí podľa informácií najnovšieho vydania viedenského týždenníka News opakovane ilegálne prekro. . .

Kým sme zdraví...

Z kritiky sa zvyčajne netešíme, najmä keď je určená nám. Podstatné však je, aký postoj pri tej oprávnenej zaujmeme. Nie raz sme v našich novinách písali o problémoch zdravotníct. . .

Prevzali iniciatívu

Podali návrh o konflikte záujmov

Skupina poslancov NR SR, zástupcovia koaličných a opozičných strán podali včera návrh ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkon. . .

Konečne podľa zákona

Agentúry majú šancu spružniť trh práce

Prvé žiadosti o vydanie povolenia na prevádzkovanie agentúry dočasného zamestnávania, ako aj žiadosti na agentúru podporovaného zame. . .

Dosiahnuť 75 % recyklácie

Smernica o elektrickom odpade v roku 2005

Európska smernica o nakladaní s elektrickým a elektronickým odpadom, ktorý sa vzťahuje na domáce spotrebiče, sa v súčasnosti. . .

Viac o 35 kilometrov

Cesty aj pomocou súkromného kapitálu

Do roku 2006 by mala diaľničná sieť Slovenska narásť o 35 na 347 kilometrov. Prírastok rýchlostných ciest do roku 2006 má byť podľ. . .

Za rovnocenné podmienky

Pohyb pracovných síl nebude jednoduchý

Strategickou prioritou Slovenska v oblasti slobody pohybu pracovníkov v rámci EÚ je čo najskoršie otvorenie trhu práce pre občanov. . .

Dobrá práca

Podpredseda vlády SR pre európsku integráciu P. Csáky je presvedčený, že už na budúcotýždňových bruselských rokovaniach s expertmi Európskej komisie by mohli byť anulované všetky kľúč. . .

Prihlásili sa

Na základe výzvy MZ SR sa do konca minulého roka prihlásilo 595 veriteľov, ktorí mali pohľadávky k zdravotníckym zariadeniam v celkovom objeme 1,35 miliardy korún. V priebehu . . .

Morálna facka

Za morálnu facku obetiam Kľaku a Ostrého Grúňa považuje podpredsedníčka Smeru M. Beňová rozhodnutie ministra spravodlivosti D. Lipšica nepožiadať o vydanie dnes už 86-ročného Ladisl. . .

Pribudlo ich

Takmer 500 vystavovateľov sa predstaví na 14. ročníku medzinárodného veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý bude v Nitre od 2. do 7. marca. Bude posledným pred vstupom Slovenska do EÚ, . . .

Asi 1 mld. Sk

V rámci piatich grantových schém pomoci PHARE, ktoré Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania bude spravovať v tomto roku, môžu podnikatelia získať do konca roku 20. . .

Do Bratislavy

Americká spoločnosť Kraft Foods presúva produkciu cukroviniek z Budapešti do bratislavského závodu Kraft Foods Slovakia. Slovenská dcéra tohto koncernu dosiahla v roku 2002 celk. . .

Trvalo 6%

Národohospodárska stratégia Slovenska môže podľa ministra hospodárstva Pavla Ruska počítať s trvale udržateľným ekonomickým rastom na úrovni 5,5 až 6 % HDP. Cieľom na najbližšie obdobie. . .

Deň vstupu

Bez úplnej digitalizácie siete spoločnosti Slovak Telecom nie je možná ani úplná liberalizácia telekomunikačného trhu. Tvrdí to Asociácia telekomunikačných operátorov, pričom ako vhodn. . .

Líder na trhu

Finančná skupina Salve Group Ltd. získala 85-percentný podiel českého finančného servera Peníze.cz. Podľa generálneho riaditeľa Petra Krištofoviča je cieľom vybudovať nezáv. . .

Pribúda

Vo štvrtom kalendárnom týždni tohto roka zaznamenalo Národné referenčné centrum 77 759 akútnych respiračných ochorení. Výskyt chrípky a jej podobných ochorení bol 1448,6 na 100 000 obyva. . .

Tromf, ktorý nebol tromfom

Komentuje Eleonóra Bujačková

Stala sa však rozhodujúcim vnútorným rozporom, dodnes tvrdia odborníci. Dá sa na ňu pozerať optikou makroekonomického prístupu, ktorý ju. . .

Nie je už čas zázrakov

Komentuje Nora Machutová

Obrázok slovenského hospodárstva jasne napovedá, že reštrukturalizácia ešte stále nie je vo finále. Najväčšie výrobné firmy väčšinou hlásia str. . .

OZNÁMENIE O KONANÍ MIMORIADNEHO VALNÉHO ZHROMAŽDENIA

Predstavenstvo spoločnosti

Slovenské energetické strojárne a.s.

so sídlom Továrenská 210, 935 28 Tlmače, IČO: 31 411 690

zapís. . .

Preplácanie majetkovej ujmy

Slovenský národný zoznam území európskeho významu má meškanie

Vypracovanie Národného zoznamu navrhovaných území európskeho významu predstavuje druhú časť záväzku, k. . .

Vlka možno loviť 2,5 mesiaca

V Európskej únii štát prispieva na škody spôsobené šelmami

Vlk dravý (Canis lupus) bol v minulosti obávaný a ľuďmi prenasledovaný tvor. Po roku 1945 začali stavy v. . .

Spoločnosť GEOS a.s., Podunajská 25, 821 06 Bratislava 214

IČO 31 322 085, zapísaná v Obchodnom registri

Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 386/B

oznamuje

v súl. . .

TERMSTAV a. s.

so sídlom Pribišova 47, 840 04 Bratislava 44, IČO: 31 321 607

zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, Vložka číslo 345/B

o z n a m u j e

v súla. . .

Naozaj sme vo vesmíre sami?

Dejiny astronómie sú vytrvalým a pomalým útokom na našu domýšľavosť. Naši predkovia boli presvedčení o tom, že sú v strede všetkých vecí. Na vlastné oči predsa vi. . .

Zvyšky kultúry Teotihuacán

Mexickí archeológovia odkryli pri vykopávkach na vrchu v blízkosti hlavného mesta Mexika zvyšky kultúry Teotihuacán. Podľa informácií Ústavu pre archeológiu a hi. . .

Najvzdialenejší plazmový lúč

Na röntgenových snímkach amerického vesmírneho teleskopu Chandra zaregistrovali vedci doteraz najvzdialenejší známy plazmový lúč, nazývaný aj džet, vo vesmíre. Prúd. . .

Širokopásmové pripojenie

Bezdrôtové širokopásmové technológie zabezpečujú pripojenie ďalších piatich miliárd užívateľov na internet – prehlásil to predstaviteľ spoločnosti Intel na výročnom zhrom. . .

Vyvíja interaktívne systémy

Spoločnosť Panasonic prezentovala na výstave CES v Las Vegas prototyp prvého interaktívneho káblového systému založeného na platforme OCAP (Open Cable Application Plat. . .

Obávajú sa ďalšieho vývoja

Japonské elektronické spoločnosti zaznamenali počas vianočných sviatkov veľký nápor. Investori sa však chcú ubezpečiť, že rovnaký trend vydrží čo najdlhšie a predaj tel. . .

Väčšina používa internet

Počet používateľov internetu v Nemecku sa v minulom roku zvýšil o 2 milióny na 35 miliónov. Na internet má prístup 55 % dospelej populácie. Medziročne počet užívateľov in. . .

Rýchlejšie ako zvyšok trhu

Spoločnosť HP si podľa predbežných údajov za rok 2003 udržala svoju dominantnú pozíciu v regióne Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA) ako najväčšieho dodávateľa po. . .

Maximalizácia návratnosti údajov

Mars prostredníctvom špičkového algoritmu obrazovej kompresie

Len niekoľko hodín po pristátí na Marse začala sonda Spirit Rover americkej agentúry NASA vysielať. . .

Informatizácia verejnej správy

Možnosti financovania z fondov Európskej únie

Úroveň elektronizácie služieb verejnej správy v SR zaostáva za úrovňou vo vyspelých štátoch EÚ. Hlavné príčiny sú v . . .

drobničky

Román The Heart of the Matter (1948), ktorého autorom je britský spisovateľ Graham Greene, si zvolil za predlohu pripravovaného filmu americký režisér Martin Scorsese.

Novozélandská. . .

Štartuje 12 mesiačikov

Spríjemniť atmosféru v historickom bratislavskom Starom Meste sa rozhodla tamojšia samospráva sociálno-kultúrnym projektom, ktorý nazvali doslova rozprávkovo - 12 mes. . .

Harmonicko bláznivá

Myšlienka spojiť dve naprosto odlišné hudobné zostavy - Harmonia ensemble a Kočani orkestar a nechať ich spoločne zahrať desať kompozícií na albume Ulixes (Materiali SONORI . . .

Do hlbín osobnosti

Väčšina z nás pozná svoje znamenie zverokruhu alebo slnečné znamenie. Slnečné znamenie je však len časťou našej astrologickej osobnosti, určuje imidž, ktorý ukazujeme svetu. Me. . .

Výtvarné inšpirácie

Inšpirácie z New Yorku v dielach dvoch mladých slovenských výtvarníkov Zuzany Rudavskej a Roberta Hromca sprístupnili v bratislavskej galérii Pohoda. Kombinácie polodrah. . .

V rytmoch afrobeatu

Kto pozná významnú afrodžezrockovú skupinu medzinárodného obsadenia (Afrika a Karibská oblasť) Osibisa, hrajúcu od začiatku sedemdesiatych rokov a vie, ako precítene hrá v Pa. . .

Interaktívna výstava

Vstupom cez farbami hýriaci obraz maliara rusínskeho pôvodu Dezidera Millyho sa návštevníci Bibiany dostanú na novú interaktívnu výstavu Farebná krajina o kultúre rusíns. . .

Na aukcii umeleckých diel

Ak hovoríme o aukcii, myslíme tým predovšetkým aukciu umeleckých diel alebo starožitností. Ale dražiť sa dá v zásade všetko: Lennonova gitara, tŕň z Ježišovej koruny, St. . .

Festival s megahviezdami

Hviezdy rôznych hudobných žánrov sa aj v tomto roku predstavia na tradičnom festivale v švajčiarskom Montreux. Podujatie, ktoré si v 37. ročníku ponechalo v názve sl. . .

SOLE Slovakia a.s.

so sídlom Pri starej prachárni 14, 831 04 Bratislava 3, IČO: 31 637 108

zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, Oddiel Sa, Vložka číslo 3071/B

Predstavens. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Ema

v sobotu Emil

v nedeľu Tatiana

V Českej republike

dnes Robin

v sobotu Marika

v nedeľu Hynek. . .

Twist

Piatok

6:00 Ranná stoosemdesiatka

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál rádia Twist

7:13 Šport

7:30 Trendy v ekonomike

8:00 Hosť Dobroslav Trnka

. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

nnn

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 28. 1. 2004: Bratislava 9. . .

Slovenský rozhlas

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

1.00 Spanilá jazda

4.35 Dobré ráno

7.00 Rádiožurnál

7.15 Dobrý deň, Slovensko!

8.15 Evergreeny

8.30 O. Zahradník: Havá. . .

Nedeľa 1. februára

JOJ

*15.35*Dobrodružstvo, s. r. o.

*16.20*Huncúti

*16.40*Modrý Pacifik

*17.30*Navarro

*19.00*Majster Tim

*1. . .

Sobota 31. januára

JOJ

*15.45*Dobrodružstvo, s. r. o.

*16.30*Modrý Pacifik

*17.20*Stratený svet

*19.00*Majster Tim

*19.30*Novin. . .

Piatok 30. januára

JOJ

*16.15*Starý

*17.15*Matlock

*18.05*M.A.S.H.

*18.35*Riskuj!

*19.00*Majster Tim

*19.30*Noviny

*20.. . .

. . .

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí prevládanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy (najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice), jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Zvýšený je sklon k mrzutosti, podráždenosti, depresívnym stavom, únave. Výraznejšie sú zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Je väčší sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové). Intenzita ťažkostí je mierna. Celkovo však prevláda všeobecne nepriaznivý vplyv počasia na citlivých ľudí.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, miestami, najmä na severe, občasné sneženie. Popoludní na juhozápade postupne zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Vietor západných smerov 3 až 7, na východe južný vietor do 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V sobotu bude polooblačno až oblačno, miestami občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10, denná teplota -2 až 2 stupne. n V nedeľu bude v noci prechodne oblačno, miestami snehové prehánky, cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -7, denná teplota 0 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.47 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.