Hospodársky denník
USD32,637 Sk
EUR40,822 Sk
CHF26,094 Sk
CZK1,226 Sk
  Piatok  30.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

NEDÔVERYHODNÉ ČÍSLA ŠTATISTICKÉHO ÚRADU

Slovenský zahraničný obchod bude musieť podstúpiť revíziu. Údaje, ktoré minulý rok zverejňoval Štatistický úrad SR, totiž nie sú presné. Korekcia by sa mala t. . .

Idú dobré časy?

Fed síce úroky nezmenil, ale...

Na prvý pohľad to vyzerá, že žiadna zmena sa neudiala, v skutočnosti však ostali prekvapení všetci ekonómi. Tak ako sa všeobecne očakávalo, Ameri. . .

Zlato v obavách prudko padlo

V posledných dňoch cena čierneho zlata na svetovom trhu dosahovala pomerne vysoké hodnoty. Dôvodom je na jednej strane obmedzená ponuka najmä vďaka politike ropného k. . .

Počíta s rastom

Národohospodárska stratégia Slovenska môže podľa ministra hospodárstva SR Pavla Ruska počítať s trvalo udržateľným ekonomickým rastom na úrovni 5,5 až 6 % HDP. Cieľom na najbližš. . .

Posledný

Kanada sa usiluje o vytvorenie účinného burzového dohľadu. „Dozrel čas, aby sa v Kanade zriadil jednotný dohľad pre cenné papiere,“ uvádza orgán odborníkov ministerstva financií, ktorý . . .

Nové impulzy na trhu akcií

Americké bluechipsové akcie nabrali vo štvrtok vzostupnú tendenciu. Novým impulzom rastu sa stali optimistické štvrťročné výsledky spoločností Exxon Mobil Corp. a Boein. . .

Mimoriadne vysoký zisk

Všeobecná úverová banka (VÚB) dosiahla vlani zisk 4,043 mld. Sk. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa VÚB Silvia Nosálová, hospodárske výsledky roku 2003 a 2002 nie je možné poro. . .

Mali by pokročiť

Investičná atraktivita Českej republiky podľa Európsko-českého fóra (ECF) klesá pre nevyhovujúce podnikateľské prostredie. V reforme tohto prostredia vraj vláda zatiaľ príliš ne. . .

Ostro sledované banky

V priebehu štvrtkového doobedia sa dolár oslaboval oproti spoločnej mene krajín eurozóny a stiahol sa tak z týždňového maxima, na ktoré sa dostal počas stredy - bezprostredn. . .

Krátko zo sveta

Medzinárodný menový fond je čoraz nespokojnejší s prístupom vlády argentínskeho prezidenta Nestora Kirchnera k rokovaniam so. . .

Svetlá výnimka

Parmalat je ojedinelý prípad a nie symptóm krízy talianskeho hospodárskeho systému, zdôraznil v stredu večer v Ríme taliansky premiér Silvio Berlusconi. Uistil, že jeho vláda. . .

. . .

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí prevládanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy (najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice), jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Zvýšený je sklon k mrzutosti, podráždenosti, depresívnym stavom, únave. Výraznejšie sú zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Je väčší sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové). Intenzita ťažkostí je mierna. Celkovo však prevláda všeobecne nepriaznivý vplyv počasia na citlivých ľudí.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, miestami, najmä na severe, občasné sneženie. Popoludní na juhozápade postupne zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Vietor západných smerov 3 až 7, na východe južný vietor do 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V sobotu bude polooblačno až oblačno, miestami občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10, denná teplota -2 až 2 stupne. n V nedeľu bude v noci prechodne oblačno, miestami snehové prehánky, cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -7, denná teplota 0 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.47 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.