Hospodársky denník
USD32,637 Sk
EUR40,822 Sk
CHF26,094 Sk
CZK1,226 Sk
  Piatok  30.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Svetlá výnimka

Parmalat je ojedinelý prípad a nie symptóm krízy talianskeho hospodárskeho systému, zdôraznil v stredu večer v Ríme taliansky premiér Silvio Berlusconi. Uistil, že jeho vláda sa bude snažiť získať znova dôveru investorov vo finančné trhy. „Taliansky hospodársky systém je zdravý,“ ubezpečil Berlusconi. Berlusconiho kabinet v stredu povedal, že Parmalat profitoval z daňovej amnestie, ktorú vlani zaviedla vláda. „Niektoré spoločnosti skupiny Parmalat profitovali vďaka daňovej amnestii, ale nemáme nič, čo by poukazovalo na falšovanie účtov,“ povedal Daniele Molgora z talianskeho ministerstva hospodárstva.

Veriteľské banky Parmalatu odmietajú výčitky, že údajne vedeli o účtovných trikoch firmy a napriek tomu predali svojim zákazníkom dlhopisy mliekarenského podniku. „Parmalat bol prekvitajúcim podnikom s dobrým ratingom a rastúcim obratom. Škoda, že všetko bolo sfalšované,“ povedal predstaviteľ milánskej banky Unicredito Alessandro Profumo. Vyšetrovanie platobnej neschopnosti Parmalatu v Miláne a Parme pokračuje. Zakladateľ Parmalatu Calisto Tanzi v stredu vyhlásil, že v prospech záchrany koncernu dáva správcovi konkurznej podstaty Parmalatu Enricovi Bondimu k dispozícii celý svoj súkromný majetok v hodnote 35 mil. EUR. Informovala o tom APA.

(TASR)

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí prevládanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy (najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice), jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Zvýšený je sklon k mrzutosti, podráždenosti, depresívnym stavom, únave. Výraznejšie sú zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Je väčší sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové). Intenzita ťažkostí je mierna. Celkovo však prevláda všeobecne nepriaznivý vplyv počasia na citlivých ľudí.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, miestami, najmä na severe, občasné sneženie. Popoludní na juhozápade postupne zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Vietor západných smerov 3 až 7, na východe južný vietor do 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V sobotu bude polooblačno až oblačno, miestami občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10, denná teplota -2 až 2 stupne. n V nedeľu bude v noci prechodne oblačno, miestami snehové prehánky, cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -7, denná teplota 0 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.47 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.