Hospodársky denník
USD32,637 Sk
EUR40,822 Sk
CHF26,094 Sk
CZK1,226 Sk
  Piatok  30.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Poľsko stále hudie svoje

Zmluva z Nice neumožňuje kompromis

Írsky premiér Bertie Ahern vyzval včera európske krajiny na kompromis, bez ktorého nie je možné dosiahnuť dohodu v otázke európskej . . .

Výskum i projekty armády

Kto ju vybuduje, ten ju aj má viesť

Vedúcim novej obrannej agentúry Európskej únie, ktorá bude podporovať spoločné vojenské projekty a výskum, sa stal Brit Nick Whit. . .

Bezpečnostné oplotenie

Izrael popiera jurisdikciu súdu v Haagu

Izraelská vláda včera rozhodla o tom, že oficiálne odmietne jurisdikciu Medzinárodného súdneho dvora v Haagu (MSD) v súvislosti . . .

Blair zvíťazil nad BBC

Správa lorda Huttona očistila premiéra

Generálny riaditeľ britskej rozhlasovej a televíznej stanice BBC Greg Dyke včera odstúpil z funkcie. Stalo sa tak deň po zverejne. . .

Chorý Saddám

Saddám Husajn trpí zatiaľ neurčeným ochorením postihujúcim žalúdok a črevá, ktoré ho núti prijímať menšie množstvo potravy. Informovali o tom včera saudskoarabské noviny al-Watan.. . .

Rozhodne výkonnosť

Taiwan je vec Číny a USA

Prezident ČĽR Chu Ťin-tchao včera po prezretí si zariadení európskeho leteckého konštruktéra Airbus vo francúzskom meste Toulouse ukončil oficiálnu. . .

Na adresu Viedne

Nedôveryhodné Rakúsko?

Absenciu vecnosti bezpečnostnej politiky Rakúska, ktorú si všimli už aj kandidátske krajiny Európskej únie, kritizoval včera švajčiarsky denník Neue Zü. . .

Matrioška na ceste k ISS

Z kazašského kozmodrómu Bajkonur odštartovala včera k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) ruská bezposádková nákladná loď Progress M1-11. Nosná raketa sa zdvihla zo š. . .

Ohnivý prstenec

Silné zemetrasenie so silou 6,8 stupňa Richterovej stupnice otriaslo včera indonézskym súostrovím Moluky. Otrasy pôdy napriek vysokej intenzite nespôsobili materiálne škody a ne. . .

Púť do Mekky

Viac ako dva milióny moslimov sa zišli v saudskoarabskom svätom meste Mekka, kde sa dnes začína päťdňová púť - hadždž. Asi 1,4 milióna pútnikov prišlo z cudziny, z približne 160. . .

Špiónom robili učiteľov

Japonsko žiada rokovanie o únosoch

Dolná komora japonského parlamentu včera schválila návrh zákona, ktorý má uľahčiť zavedenie ekonomických sankcií proti KĽDR. Cieľ. . .

Musia odísť

Washington zrušil akreditáciu 16 diplomatom zo Saudskej Arábie, ktorí vyvíjali náboženské aktivity nezlučiteľné so svojím štatútom, a vyzval ich na opustenie USA. Oznámil to v str. . .

Al-Káida chce do Iraku

Taktika bômb uložených v automobile

Zatknutie dôležitého člena teroristickej siete al-Káida Hasana Ghúla v Iraku dokazuje, že organizácia sa snaží nájsť si vhodné po. . .

Rusko: sedem kandidátov

V stredu vypršala lehota pre registráciu

Sedem kandidátov sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretne v ruských prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 14. marca. . . .

O šírení vtáčej chrípky

Ministerstvo zahraničných vecí ČĽR včera odmietlo obvinenia, že Čína je zodpovedná za súčasné rozšírenie vtáčej chrípky v Ázii. Podľa Pekingu sú takéto obvinenia nezod. . .

. . .

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí prevládanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy (najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice), jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Zvýšený je sklon k mrzutosti, podráždenosti, depresívnym stavom, únave. Výraznejšie sú zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Je väčší sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové). Intenzita ťažkostí je mierna. Celkovo však prevláda všeobecne nepriaznivý vplyv počasia na citlivých ľudí.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, miestami, najmä na severe, občasné sneženie. Popoludní na juhozápade postupne zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Vietor západných smerov 3 až 7, na východe južný vietor do 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V sobotu bude polooblačno až oblačno, miestami občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10, denná teplota -2 až 2 stupne. n V nedeľu bude v noci prechodne oblačno, miestami snehové prehánky, cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -7, denná teplota 0 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.47 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.