Hospodársky denník
USD32,637 Sk
EUR40,822 Sk
CHF26,094 Sk
CZK1,226 Sk
  Piatok  30.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

NEDÔVERYHODNÉ ČÍSLA ŠTATISTICKÉHO ÚRADU

Slovenský zahraničný obchod bude musieť podstúpiť revíziu. Údaje, ktoré minulý rok zverejňoval Štatistický úrad SR, totiž nie sú presné. Korekcia by sa mala tý. . .

Dostavba Mochoviec je v hre

Definitívny verdikt o spôsobe privatizácie SE ešte stále nepadol

Keďže vládny kabinet presunul rokovanie o návrhu ďalšieho postupu privatizácie Slovenských elektrární. . .

Uchádzačom o zamestnanie

Na aktivačné činnosti môžu získať príspevky od 411 do 822 Sk

Nezamestnanosť a negatíva s ňou spojené patria stále medzi najváženejšie problémy našej spoločnosti. Nedosta. . .

Sú proti, aby nebol povinný

Poplatky za odpady nie sú podľa samosprávy v súlade s reformou

Koncom minulého roka Národná rada SR schválila novelu zákona o odpadoch, ktorá sa prostredníctvom komu. . .

Vydajme sa vlastnou cestou

Železničná spoločnosť hodnotí prítomnosť a díva sa dopredu

V uplynulých dňoch sa uskutočnilo stretnutie vrcholového manažmentu Železničnej spoločnosti (ZSSK) k otázkam. . .

Idú dobré časy?

Fed síce úroky nezmenil, ale...

Na prvý pohľad to vyzerá, že žiadna zmena sa neudiala, v skutočnosti však ostali prekvapení všetci ekonómi. Tak ako sa všeobecne očakávalo, Američ. . .

Zvýšila odhady

Česká centrálna banka (ČNB) včera vo svojej januárovej prognóze zvýšila odhad inflácie i rastu ekonomiky na tento a budúci rok. Rast cien by sa v decembri mal pohybovať na úrovni 2,. . .

Aj Brazílčan

Webstránky Hd a Hospodárskeho klubu zaznamenali včera návštevu z celkovo päťdesiatej deviatej krajiny. Po nedávnom prístupe z africkej Kene sa včera objavil aj čitateľ z Brazílie.<. . .

Problém ocele

Tri mesiace pred rozšírením EÚ Poľsku a Slovensku Európska komisia vyčíta zaostávanie v prispôsobení vlastných pravidiel právnym normám spoločenstva, predovšetkým v oceliarstve. Bru. . .

Na minime

V januári klesla popularita maďarského premiéra Pétera Medgyessyho na najnižšiu úroveň od jeho nástupu do premiérskeho kresla. Podľa aktuálnych výsledkov prieskumu maďarského inštitútu. . .

Chce dohľad

Kanada sa usiluje o vytvorenie účinného burzového dohľadu. „Dozrel čas, aby sa v Kanade zriadil jednotný dohľad pre cenné papiere,“ uvádza orgán odborníkov ministerstva financií, kto. . .

AZZZ K POLITIKOM

Vážne znepokojenie z rozkolísanej politickej scény na Slovensku vyjadrili 28. januára na rokovaní v Šoporni členovia Prezídia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZ. . .

Želal by si injekciu

Poplatky, ktoré by platili študenti, by pokryli len malú časť záväzkov, ktoré má voči vysokým školám štát, povedal rektor STU V. Báleš po včerajšom stretnutí s prezidentom . . .

Počúvať občana a viac sebadôvery

„Chcel by som prispieť k tomu, aby ľudia u nás získali viac sebadôvery, viac odvahy, aby občania vo všetkých častiach Slovenska mali dôstojnejšie podmienky na sv. . .

Ľahko do Rakúska

Za provokáciu považuje maďarská pohraničná stráž akciu dvoch rakúskych novinárov, ktorí podľa informácií najnovšieho vydania viedenského týždenníka News opakovane ilegálne prekr. . .

. . .

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí prevládanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy (najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice), jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Zvýšený je sklon k mrzutosti, podráždenosti, depresívnym stavom, únave. Výraznejšie sú zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Je väčší sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové). Intenzita ťažkostí je mierna. Celkovo však prevláda všeobecne nepriaznivý vplyv počasia na citlivých ľudí.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, miestami, najmä na severe, občasné sneženie. Popoludní na juhozápade postupne zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Vietor západných smerov 3 až 7, na východe južný vietor do 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V sobotu bude polooblačno až oblačno, miestami občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10, denná teplota -2 až 2 stupne. n V nedeľu bude v noci prechodne oblačno, miestami snehové prehánky, cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -7, denná teplota 0 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.47 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.