Hospodársky denník
USD32,637 Sk
EUR40,822 Sk
CHF26,094 Sk
CZK1,226 Sk
  Piatok  30.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Počúvať občana a viac sebadôvery

„Chcel by som prispieť k tomu, aby ľudia u nás získali viac sebadôvery, viac odvahy, aby občania vo všetkých častiach Slovenska mali dôstojnejšie podmienky na svoj život, aby sme uspeli v Európe a aby sme spoločne budovali štát, v ktorom sa všetci budeme cítiť doma,“ to je myšlienka prezidentského kandidáta Martina Bútoru. Pripomína, že je potrebné pokračovať v reformách, ale aj prípadne korigovať a počúvať hlas občana, aby dôsledky boli ľudsky znesiteľné. V čase vstupu do EÚ si podľa neho krajina musí ujasniť, čo a s kým chce v Európe presadzovať. Zdôraznil, že ako prezident chce hovoriť s ľuďmi a treba podľa neho hľadať viac mechanizmov ako ľudí zapojiť do verejného života. Občiansky prezidentský kandidát M. Bútora je presvedčený, že jeho nekomunistická minulosť a životná dráha predstavujú prínos pre Slovensko Ocenil podporu, ktorú jeho kandidatúre vyjadrilo Slobodné fórum. Podľa neho to svedčí o tom, že jeho program a vízie nachádzajú ohlas aj v politickom prostredí. Zároveň pokračuje v neformálnej komunikácii aj s SMK. „Záleží mi na tejto podpore,“ povedal včera M. Bútora.

(TASR, kv)

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí prevládanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy (najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice), jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Zvýšený je sklon k mrzutosti, podráždenosti, depresívnym stavom, únave. Výraznejšie sú zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Je väčší sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové). Intenzita ťažkostí je mierna. Celkovo však prevláda všeobecne nepriaznivý vplyv počasia na citlivých ľudí.Zajtra postupné zmiernenie zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, miestami, najmä na severe, občasné sneženie. Popoludní na juhozápade postupne zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Vietor západných smerov 3 až 7, na východe južný vietor do 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov.n V sobotu bude polooblačno až oblačno, miestami občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10, denná teplota -2 až 2 stupne. n V nedeľu bude v noci prechodne oblačno, miestami snehové prehánky, cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -7, denná teplota 0 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 16.47 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.