Hospodársky denník
USD32,59 Sk
EUR41,133 Sk
CHF26,373 Sk
CZK1,27 Sk
  Pondelok  5.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

O PEVNOSTI A VÝHODNOSTI

Osem nových mostov postavia cez hraničný Ipeľ

Dvaja veľvyslanci boli v piatok Novohrade. Ruského veľvyslanca v SR A. Borodavkina tam pozval tamojší rodák a nový veľvyslanec S. . .

Podniková sféra i ekonomika

Určujúcim kritériom je aj pre nás zisk z jednej investovanej koruny

Za začiatok potransformačnej konsolidácie slovenskej podnikovej sféry možno považovať rok 2000. V t. . .

Budúcnosť nie je aká bývala

Slováci tento rok očakávajú s najväčším pesimizmom spomedzi všetkých súčasných a budúcich krajín EÚ. Vyplynulo to z nedávneho prieskumu Eurobarometer. Až 65 percent z n. . .

Nepriazeň počasia i politikov

Pre našich poľnohospodárov bol rok 2003 jeden z najťažších

Po dvoch ziskových rokoch 2001 a 2002, keď postoj vlády k slovenskému. . .

Lákavé okolie veľkých miest

Slováci sa sťahujú málo, opúšťajú hlavne Bratislavu a Košice

Populácia najviac starne v západnej a južnej časti Slovenska. Konštatovala to Danuša Jurčová z Výskumného . . .

Poisťovňa 21. storočia

Výsledky III. ročníka

Tretí ročník čitateľskej ankety Poisťovňa 21. storočia bol vyhlásený 17. decembra 2003. Do 2. januára t. r. sme dostali celkovo 457 platných hlasov. . .

Postojačky a naživo

Václav Klaus o českom raji

Česká republika prežila rok 2003 bez excesov, inštitúcie krajiny sú konsolidované a fungujú, a Česko patrí medzi šťastnejšie krajiny sveta. V novo. . .

Opäť vrátil

Prezident R. Schuster vrátil NR SR zákon o starobnom dôchodkovom sporení. V tej časti zákona, ktorou sa mali od 1. februára zvyšovať dôchodky o 4 %, navrhol zvýšiť mieru tejto val. . .

Nerozhodnutý

Sedemdesiatročný prezident SR R. Schuster bol donedávna rozhodnutý opätovne nekandidovať na funkciu hlavy štátu. Ako sa však včera vyjadril, kvôli občanom z rôznych končín SR, je otá. . .

Sila práva, nie právo sily

Pre Nový rok 2004 Svätý Otec predložil na uvažovanie tému: Výchova k pokoju. Túto tému rozoberá stručne vo svojom tohtoročnom posolstve o pokoji. Základnou podmienkou p. . .

VEC EKONOMIKY

Z hľadiska Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR bol vlaňajšok rokom pripravovaných zmien. Prezident asociácie Michal Ľach konštatoval, že rok 2003 znamenal nástu. . .

Za čo platíme?

Za koncesionárske poplatky nám manažment sľuboval okrem iného aj lepšiu kvalitu. Bombastická reklama o novom začiatku, ktorou nás verejnoprávna STV bombardovala niekoľko týždňov, . . .

Opäť stúpla

Aktivita spracovateľského priemyslu v Spojených štátoch sa v decembri po šiesty raz za sebou zvýšila a tempo jej rastu sa dostalo na nové 20-ročné maximum. Inštitút riadenia dodávok I. . .

Česi na čele

Česká republika mala v roku 2003 najviac fúzií a akvizícií v strednej a vo východnej Európe. Ich celková hodnota presiahla 3,5 miliardy USD. V predchádzajúcom roku to pritom bolo 2,1. . .

Nepoľaví

Nemecko si nemôže dovoliť tento rok poľaviť v realizácii reforiem. Povedal to nemecký kancelár Gerhard Schröder a zopakoval svoju ponuku znovu rozprúdiť diskusiu o zmenách daňového syst. . .

Menšie rezervy

Celkové devízové rezervy slovenského bankového sektora sa k záveru vlaňajšieho roka dostali na hodnotu 13,426 mld. USD. Ovplyvnil to hlavne pokles rezerv komerčných bánk o 368 mil.. . .

. . .

Počasie

Na území Slovenska prevláda zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Iba výraznejší pokles teplôt v ranných hodinách v horských dolinách, ale aj v nížinných polohách môže spôsobiť mierne zvýšenú záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Počasie pôsobí pozitívne najmä u pacientov s reumatickými ochoreniami, ako aj na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia a pohotových reakcií. Spánok je pokojný a hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou k migrénami a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude prevažne oblačno, miestami, najmä na západe krajiny, slabé sneženie. Najvyššia denná teplota -7 až -3 stupne, v kotlinách miestami okolo -9 stupňov, na horách vo výške 1500 m -11 stupňov. Slabý premenlivý, popoludní severný vietor 2 až 4 m/s.n V utorok bude polojasno, neskôr na západe územia pribúdanie oblačnosti a miestami sneženie. Nočná teplota -9 až -14, v údoliach a kotlinách miestami -15 až -21 stupňov. Denná teplota -7 až -3, ojedinele okolo -10 stupňov. V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie, vo východnej polovici územia spočiatku polojasno. Nočná teplota -4 až -9, vo východnej polovici územia -9 až -15, ojedinele do -20 stupňov. Denná teplota -5 až -1, ojedinele okolo -7 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.11 hod.

Amsterdamdážď3
Atényoblačno12
Belehradzamračené-1
Berlínzamračené0
Bratislavapolojasno-4
Bruseldážď3
Budapešťoblačno-4
Bukurešťsneženie-3
Frankfurtdážď1
Helsinkipolojasno-8
Istanbuldážď10
Kodaňoblačno-1
Kyjevzamračené-5
Lisabonslnečno15
Londýnzamračené5
Madridpolojasno12
Milánojasno9
Moskvazamračené-5
Oslozamračené-4
Parížoblačno5
Prahasneženie-3
Rímjasno8
Sofiasneženie-4
Štokholmpolojasno-5
Varšavazamračené-7
Viedeňpolojasno-3
Záhrebzamračené-1
Ženevaoblačno2

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.