CZK1,27 Sk
  Pondelok  5.Januára 2004

Po remíze prehra

Naši skončili na 6. mieste

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v zápase o 5. miesto na MS vo Fínsku s obhajcom titulu s Ruskom 2:3 a na turnaji obsadili konečnú šiestu priečku. Bol to druhý vzájomný súboj, v prvom sa v základnej skupine zrodila remíza 2:2. Slováci tak neobhájili minuloročné piate miesto z MS v Kanade a neprekonali doteraz najväčší úspech na juniorských šampionátoch, ktorým je bronz z Winnipegu 1999. Favorizovaným ruským reprezentantom vyšiel nástup do druhej tretiny, keď získali náskok dvoch gólov. V závere druhého dejstva sa v presilovej hre presadil Fábry, no v polovici poslednej tretiny zvýšil súper náskok opäť na dva góly, keď Ovečkin využil presilovku štyroch proti trom. Veľkú šancu na vyrovnanie sme mali v 54. minúte, Ovečkin za faul lakťom dostal trest na 5 minút+DKZ. Naša hra však nepriniesla šance na góly, naopak Rusi v závere bez problémov ustrážili jednogólové vedenie a obsadili na turnaji piate miesto. Výsledky - semifinále: USA - Fínsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Kanada - ČR 7:1 (2:1, 1:0, 4:0). O 5. miesto: SR 20 - Rusko 20 2:3 (0:0, 1:2, 2:1), góly: 39. Fábry (Bulík), 51. Fábry (Meszároš, Ružička) - 23. Kazionov (Krikunov), 24. Semin Kornejev), 50. Ovečkin (Kornejev, Pestunov), vylúčení: 7:4 na 2 min., navyše Ovečkin (Rus.) 5+DKZ, 2000 divákov, SR: Halák - Baranka, Meszároš, Stehlík, M. Hruška, M. Gavalier, Líška, Senko - Baláž, Šagát, Biermann - Pokrivčák, Špirko, Troliga - B. Fábry, Bulík, Š. Ružička - Blaho, Kútny. Trenéři: Jozef Frühauf, Róbert Spišák. Skupina o záchranu: Rakúsko - Ukrajina 2:2 (1:1, 1:0, 0:1), Švédsko - Švajčiarsko 4:3 (0:1, 2:2, 2:0), konečné poradie: 7. Švédsko, 8. Švajčiarsko, 9. Rakúsko, 10. Ukrajina.