Hospodársky denník
USD32,441 Sk
EUR41,08 Sk
CHF26,305 Sk
CZK1,268 Sk
  Streda  7.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

SPOLOČNE ZA DOLÁR?

Americká mena sa opäť oslabila a oproti euru dosiahla nové historické minimum. Správy takéhoto druhu sa v posledných mesiacoch objavujú prakticky dennodenne. Len oproti euru dol. . .

Pod prísnym dohľadom OECD

Nie je jednoduché obhajovať členstvo v organizácii vyspelých krajín

Na Slovensku má v tomto roku akcelerovať produkcia, ďalší nára. . .

Máme jeden úrad pre všetko

Zamestnávatelia by tam tiež mali nájsť otvorené dvere

Nezamestnaní sa od tohto týždňa (v piatok nebol úradný deň) hlásia na novokonštituovaných úradoch práce, sociálnyc. . .

Ujmy sa budú vyplácať, ale...

Z tohtoročného štátneho rozpočtu nebude ani na protipovodňové opatrenia

„Rozpočet kapitoly ministerstva životného prostredia je aj po schválení v parlamente oproti s. . .

Peniaze asi nikde nestačia

O vyššej úrovni zdravotnej starostlivosti môžeme len ťažko hovoriť

V súvislosti s uplynulým rokom sa hovorí, že bol náročnejší ako štyri roky predchádzajúceho obdobia. . . .

Šúpať jablko

Ak sa cítite pod psa, japonskí vedci majú pre vás účinnú radu: vezmite si ostrý nôž a začnite šúpať jablko. Vedci z Národného ústavu pre výskum potravín zistili, že šúpanie jablka stim. . .

Preskakujúci vírus

Podozrenie na syndróm akútneho respiračného zlyhania (SARS) u pacienta v čínskom Kantone sa potvrdilo. Oznámil to včera vedúci Ústavu pre ochorenia dýchacích ciest v Kantone. Po. . .

DEFICIT JE V NORME

„Štátny rozpočet za rok 2003 je splnený podľa schváleného zákona,“ oznámil verejnosti podpredseda vlády a minister financií SR Ivan Mikloš. „Ministerstvo financií SR situáciu vo . . .

Silný vplyv štátu

Čo mali v roku 2003 prezident George W. Bush a premiér Tony Blair a čo im mohol závidieť prezident Jacques Chirac a kancelár Gerhard Schröder? Túto otázku si položil v komentári. . .

Ďalšia výzva

Katarská televízna stanica al-Džazíra odvysielala v nedeľu večer nový zvukový záznam s údajným posolstvom šéfa teroristickej siete al-Káida Usámu bin Ládina. V prejave adresovanom v. . .

Rázne tempo

Rozpočtový prebytok Ruska v roku 2003 predstavoval 218,1 mld. RUB (241,4 mld. Sk) alebo 1,6 % HDP, čím prekonal oficiálny cieľ. Na začiatku roku 2003 chcelo Rusko docieliť prebytok v. . .

Dlhy rastú

Reforma štátnych financií Česko zatiaľ nezvrhla z prvej priečky najhýrivejších krajín v strednej Európe. Rastúcim zadlžením sa radí na prvé miesto v regióne, napriek tomu, že ani Poľ. . .

Zrýchliť tempo

Musíme pokročiť v prípravách

Do májového vstupu do EÚ musí Slovensko vyriešiť viaceré nedostatky v príprave na členstvo. Posledný monitoring schopnosti plniť záväzky vykoná . . .

. . .

Počasie

Na našom území bude zo začiatku prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, iba mierne podráždenie vplyvom počasia, ktoré pôsobí skôr pozitívne na výkonnosť a koncentráciu. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Nízke teploty však zvyšujú možnosť výskytu niektorých ťažkostí u osôb citlivých na chlad (napr. srdcovo-cievne, prípadne dýchacie ťažkosti). Meteosenzitívne, vegetatívne labilné osoby s nízkym tlakom krvi majú sklon k migrénam a pocitom závratu. Neskôr očakávame zintenzívnenie reumatických bolestí, zvýšenie frekvencie astmatických záchvatov a výskytu depresívnych stavov. Znižuje sa schopnosť rýchlych a správnych reakcií. V nočných hodinách sa môžu zosilniť všeobecne nepriaznivé vplyvy počasia. Zvyšuje sa záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému, znižuje sa tolerancia telesnej a duševnej námahy. Častejšie sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, nervozita, podráždenosť, poruchy spánku. Potrebná je zvýšená opatrnosť v doprave a v nepretržitých Zajtra predpokladáme ústup niektorých zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Pretrvávať budú intenzívnejšie reumatické ťažkosti a sklon k depresii. Zhoršiť sa môže priebeh ekzematóznych kožných ochorení.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, na východe spočiatku polojasno. Na západe a neskôr miestami aj na ostatnom území sneženie. Najvyššia denná teplota -8 až -4 stupne. Teplota vo výške 1500 m okolo -8 stupňov. Slabý južný vietor.n Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a miestami sneženie. Nočná teplota -5 až -10, ojedinele okolo -12, denná teplota -7 až -2 stupne. V piatok bude polojasno až oblačno a ojedinele sneženie. V nižších polohách miestami hmly alebo nízka oblačnosť. Nočná teplota -4 až -9, ojedinele okolo -13, denná teplota -5 až 0 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.43 a zapadne o 16.14 hod.

Amsterdamzamračené5
Atényoblačno12
Belehradoblačno-2
Berlíndážď0
Bratislavazamračené-6
Bruselzamračené2
Budapešťzamračené-5
Bukurešťzamračené-1
Frankfurtzamračené3
Helsinkioblačno-5
Istanbulsneženie0
Kodaňdážď0
Kyjevsneženie-7
Lisabonslnečno16
Londýnprehánky8
Madridslnečno12
Milánozamračené0
Moskvaoblačno-6
Oslosneženie-2
Paríždážď3
Prahasneženie0
Rímpolooblačno10
Sofiajasno-3
Štokholmsneženie-4
Varšavazamračené-6
Viedeňzamračené-6
Záhreboblačno-4
Ženevaoblačno5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.