CZK1,268 Sk
  Streda  7.Januára 2004

Prvé body po veľkej dráme

Hantuchová na Hopmanovom pohári zatiaľ bez oslnivej formy

Veľmi dramaticky sa pre slovenských tenistov bojujúcich v Perthe na Hopmanovom pohári zmiešaných tímov, začal ich druhý súboj. Hantuchová suverénne prehrala s Maďarkou Mandulovou 0:6 a 6:7. Štyridsiatej hráčke WTA svetová devätnástka podľahla za hodinu a 20 minút. Zlyhala najmä v I. sete a zaevidovala si nepopulárneho kanára. Hantuchová nevyužila úvodné podanie ani ďalšie dve a po pol hodine zaznamenala siedmy set bez víťazného gemu v kariére. Aj úvod II. setu patril Mandulovej a viedlo hravo 2:0. Až potom sa Hantuchová čiastočne dostala do tempa a vyrovnala stav. O sete rozhodoval tajbrejk, v ktorom Hantuchová viedla už 4:1, ale záver nezvládla a prehrala, čím upravila ich vzájomnú bilanciu na 2:1. Nádej na zisk prvého víťazstva na turnaji sa upriamila na Kučeru ( 40. v Entry rebríčku ATP). V druhom vzájomnom zápase so Sávoltom (175.) potvrdil úlohu favorita a vyhral 2:0 na sety. Tým mu vrátil aj predvlaňajšiu prehru v Gstaade. Kučera počas celého zápasu mal herne navrch, eliminoval tvrdé podanie súpera kvalitnými returnami a v dlhších výmenách získaval dôležité loptičky. Druhý set bol dlho vyrovnaný, obaja tenisti si strážili servis. Kučera zapol v najvhodnejšom čase - zobral podanie a set si udržal. Vyrovnal tak stav stretnutia na 1:1 a o víťazovi duelu medzi SR a Maďarskom rozhodovala miešaná štvorhra. V nej naša dvojica jasne dominovala a potvrdila momentálne vyššie rebríčkové postavenie. V prvom sete ešte Mandulová so Sávoltom čiastočne odolávali hernej prevahe Kučeru a Hantuchovej, ale v II. sete získali len gem. Slovenská dvojica si tak udržala aspoň teoretickú nádej na víťazstvo v B-skupine, ktoré zaručuje účasť vo finále. Prvý súboj s Belgickom naša dvojica prehrala 0:3 a zajtra ju čaká súboj s domácou Austráliou. Maďari hrajú s Belgičanmi a ich nádej na výhru je veľmi malá. Na konte majú prehru s Austráliou a so Slovenskom. Duel medzi najväčšími adeptmi na postup z našej skupiny - Austráliou a Belgickom sa začal dnes nadránom o tretej hodine SEČ.

V A-skupine sa včera hral zápas medzi USA a Českom, v ktorom favoriti z Ameriky jasne dominovali a vyhrali 3:0. Veľmi dramatický bol súboj medzi Francúzmi a Rusmi, o ktorom rozhodol mix. Zmiešanú štvorhru lepšie zvládli zástupcovia Francúzska Mauresmová so Santorom, keď zdolali Myskinovú so Safinom 6:3, 6:4. V tejto skupine je dnes dopoludnia (SEČ) na programe súboj USA - Francúzsko.

A-skupina

Francúzsko - Rusko 2:1 (Mauresmová - Myskinová 6:2, 7:6 (2), Santoro - Safin 3:6, 3:6, Mauresmová, Santoro - Myskinová, Safin 6:3, 6:4), USA - Česko 3:0 (Davenportová - Strýcová 6:4, 6:3, Blake - Novák 4:6, 6:1, 7:5, Davenportová, Blake - Strýcová, Novák 6:3, 6:2)

1. USA 1 1 0 3:0

2. Francúzsko 1 1 0 2:1

3. Rusko 1 0 1 1:2

4. Česko 1 0 1 0:3

(zápasy, výhry, prehry, sety)

B-skupina

Slovensko - Maďarsko 2:1 (Hantuchová - Madulová 0:6, 6:7 (5), Kučera - Sávolt 6:3, 7:5, Kučera, Hantuchová - Sávolt, Mandulová 6:3, 6:1). Belgicko - Slovensko 3:0 (Clijstersová - Hantuchová 6:1, 6:2, Malisse - Kučera 6:2, 1:6, 6:1, Clijstersová, Malisse - Hantuchová, Kučera 6:2, 6:4)

1. Austrália 1 1 0 3:0

Belgicko 1 1 0 3:0

3. Slovensko 2 1 1 2:4

4. Maďarsko 2 0 2 1:5

(ger/TASR)

Počasie

Na našom území bude zo začiatku prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, iba mierne podráždenie vplyvom počasia, ktoré pôsobí skôr pozitívne na výkonnosť a koncentráciu. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Nízke teploty však zvyšujú možnosť výskytu niektorých ťažkostí u osôb citlivých na chlad (napr. srdcovo-cievne, prípadne dýchacie ťažkosti). Meteosenzitívne, vegetatívne labilné osoby s nízkym tlakom krvi majú sklon k migrénam a pocitom závratu. Neskôr očakávame zintenzívnenie reumatických bolestí, zvýšenie frekvencie astmatických záchvatov a výskytu depresívnych stavov. Znižuje sa schopnosť rýchlych a správnych reakcií. V nočných hodinách sa môžu zosilniť všeobecne nepriaznivé vplyvy počasia. Zvyšuje sa záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému, znižuje sa tolerancia telesnej a duševnej námahy. Častejšie sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, nervozita, podráždenosť, poruchy spánku. Potrebná je zvýšená opatrnosť v doprave a v nepretržitých Zajtra predpokladáme ústup niektorých zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Pretrvávať budú intenzívnejšie reumatické ťažkosti a sklon k depresii. Zhoršiť sa môže priebeh ekzematóznych kožných ochorení.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené, na východe spočiatku polojasno. Na západe a neskôr miestami aj na ostatnom území sneženie. Najvyššia denná teplota -8 až -4 stupne. Teplota vo výške 1500 m okolo -8 stupňov. Slabý južný vietor.n Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a miestami sneženie. Nočná teplota -5 až -10, ojedinele okolo -12, denná teplota -7 až -2 stupne. V piatok bude polojasno až oblačno a ojedinele sneženie. V nižších polohách miestami hmly alebo nízka oblačnosť. Nočná teplota -4 až -9, ojedinele okolo -13, denná teplota -5 až 0 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.43 a zapadne o 16.14 hod.