Hospodársky denník
USD32,304 Sk
EUR40,879 Sk
CHF26,036 Sk
CZK1,263 Sk
  Štvrtok  8.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ZJEDNODUŠENIE TO KOMPLIKUJE

Rukojemníkmi zmien v kompetenciách a usporiadaní úradov zodpovedných za oblasť sociálnych vecí sa stali - okrem iných - čerstvo nezamestna. . .

Ťahali za nich gaštany z ohňa

Problémy s bývaním z roka na rok narastajú, už sú neúnosné

Výstavba nájomných bytov vo vyspelých krajinách je jednou z významných. . .

K pádu prispel slabý dohľad

Parmalat ukázal, že účtovné škandály nie sú len doménou USA

Keď pred dvoma rokmi začali Spojenými štátmi otriasať účtovné škandály ako Enron či neskôr Worldcom a ďalši. . .

Tvrdé hygienické normy únie

Bič ministerstva financií ukončí život jednej tretiny služieb

Už pri príprave daňovej reformy podnikatelia v hotelierstve vyslovovali. . .

Aj taktizovanie má hranice

V prípade Gabčíkova ešte stále nie sú vyčerpané dvojstranné možnosti

Slovensko a Maďarsko by sa malo sústrediť na to, aby našli možnosť dv. . .

Čo je hazard...

Pred májovým vstupom SR do EÚ je podľa vicepremiéra Pála Csákyho potrebné stabilizovať vládnu koalíciu. Riešenie vidí len v tom, že strana Ivana Šimka bude vo vládnej koalícii. Za . . .

Vytláčajú domácich

Podiel väzňov z iných krajín dosiahol v Rakúsku už takmer 40 percent. Z nich zvlášť vysoký počet tvorili čierni Afričania, ktorých trestné činy sa podľa ministerstva spravodlivos. . .

Nebezpečná voda

Leto je síce ešte ďaleko, ale ak uvažujete, že strávite dovolenku pri mori, prídu vám určite vhod výsledky najnovšieho prieskumu britskej asociácie spotrebiteľov, ktorá si vzala na . . .

Bude kandidátom

V. Veteška o V. Mečiarovi

Prípadný odchod Vladimíra Mečiara z predsedníckeho postu v ĽS-HZDS môže podľa podpredsedu strany Viliama Vetešku predznamenať jeho úspech v prezidentskýc. . .

Česi žalujú

Viac ako stovka Čechov, ktorí v posledných troch rokoch ilegálne pracovali v najväčšej americkej maloobchodnej sieti Wal-Mart, chce na firmu podať žalobu pre porušenie zamestnaneckých. . .

Nelegálny čin

Ministri financií EÚ konali nelegálne, keď minulý rok v prípade Francúzska a Nemecka neuplatnili sankčné kroky proti porušeniu Paktu stability a rastu. K tomuto záveru dospeli právn. . .

Vysoké ceny

Vysoké ceny surovej ropy stále pretrvávajú. Cena surovej ropy členov OPEC dosiahla v utorok 30,33 USD za barel (159 litrov) a prekonala psychologickú hranicu 30 USD. Cena ropy koša OP. . .

Príde o kreslo

Maďarský premiér Péter Medgyessy včera oznámil, že iniciuje odvolanie ministra financií Csabu Lászlóa. Dôvodom je vyšší deficit vlaňajšieho štátneho rozpočtu, ktorý namiesto predst. . .

Útok koruny

Slovenská koruna včera sa dopoludnia oproti euru dostala na rekordnú úroveň okolo 40,77 SKK/1 EUR. Neskôr však kurz korigoval na 40,855 SKK/1 EUR, otváraciu hodnotu však nedosiahol. . . .

Krach Kalifornie?

Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger v utorok varoval, že najľudnatejšiemu americkému štátu Kalifornii hrozí v júni bankrot, ak voliči nepodporia jeho finančný plán predpo. . .

. . .

Počasie

Na celom území Slovenska bude prevládať počasie, ktoré môže podmieniť celkové nepríjemné telesné pocity, ako aj nepokoj, predráždenosť, nervozitu, pocit depresie. Následkom nižšej telesnej aj duševnej výkonnosti a koncentrácie a predĺženia reakčného času je možnosť väčšieho rizika úrazov a nehôd. Výraznejšie môžu byť reumatické bolesti, bolesti fantómové, jaziev a starších poranení. Vyššia je záťaž srdcovo-cievneho systému a dýchacieho systému. Častejšie sa môžu vyskytnúť poruchy trávenia a koliky.Zajtra pretrvávanie zníženej výkonnosti, reakčnej schopnosti a porúch koncentrácie, a teda aj zvýšenia rizika úrazov a nehôd. Neočakávame podstatnejšiu zmenu v účinkoch počasia na meteosenzitívnych ľudí oproti predchádzajúcemu dňu.(zč)

n Dnes bude v západnej polovici Slovenska oblačno až zamračené a miestami slabé sneženie. Vo východnej polovici Slovenska polojasno až oblačno a sneženie iba ojedinele. Najvyššia teplota -6 až -2 stupne. Slabý premenlivý vietor. Maximálna teplota na horách vo výške 1500 m okolo -6 stupňov.n V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie. Nočná teplota -4 až -8, v dolinách na východe okolo -12 stupňov, denná -6 až -2 stupne. n V sobotu bude naďalej veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie, v nížinách lokálne dážď so snehom, ojedinele mrznúci. Nočná teplota -2 až -6, ojedinele okolo -10 stupňov, denná -5 až -1 stupeň.n Slnko vyjde zajtra o 7.40 a zapadne o 16.15 hod.

Amsterdamdážď3
Atényoblačno5
Belehradoblačno-1
Berlínsneženie0
Bratislavaoblačno-2
Bruseldážď4
Budapešťsneženie-2
Bukurešťsneženie-2
Frankfurtzamračené1
Helsinkisneženie-5
Istanbulsneženie0
Kodaňdážď2
Kyjevsneženie-8
Lisabonoblačno12
Londýndážď9
Madridslnečno12
Moskvapolojasno-10
Oslozamračené-2
Paríždážď5
Prahaoblačno-2
Rímoblačno10
Sofiasneženie-3
Štokholmpolojasno0
Varšavasneženie-7
Viedeňpolooblačno-1
Záhreboblačno-2
Ženevazamračené4

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.