Hospodársky denník
USD32,502 Sk
EUR40,873 Sk
CHF26,06 Sk
CZK1,262 Sk
  Piatok  9.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

OLEJNINÁRSKY ZÁZRAK

Sme tvrdou konkurenciou Španielom, Talianom i Grékom

Palma -Tumys je firma schopná vyrábať bezpečné a vysokokvalitné potraviny. Taký je verdikt auditu európskych previerok v t. . .

Ecofin pod paľbou kritiky

Odpustenie pokuty Nemecku a Francúzsku údajne nelegálne

Európska komisia uvažuje o tom, že dá na súd verdikt ministrov financií EÚ (Eco. . .

Vlna zdražovania, nižšie dane

Ako dôsledok poslednej fázy deregulácie cien energie sa zvýšili poplatky za elektrinu, plyn, teplo i vodné a stočné. Zaplatíme viac aj za mnohé služby a tovary, ktoré. . .

Čo nám ešte treba stihnúť

Termín 1. máj : Povinnosti, obavy i očakávania

V mnohých slovenských firmách a organizáciách si povedali, že všetko, čo sa dalo v rámci príprav na vstup do Európskej úni. . .

Modra, to už nie je len víno

Jediným pracoviskom farmaceutického výskumu na Slovensku, ktoré je schopné komplexného výskumu liečiv, je Výskumný ústav liečiv Modra (VÚLM). Jeho hlavnou činnosťou (ma. . .

BOJ O PALÁC

Prvé kolo prezidentských volieb sa bude konať v sobotu 3. apríla. Termín včera vyhlásil predseda NR SR Pavol Hrušovský. V prípade, že občania Slovenska nezvolia prezidenta v prvom kole,. . .

Koruna a zlotý v popredí záujmu

Podľa nálad na finančných trhoch sa zdá, že slovenská koruna spolu s poľským zlotým budú tento rok pre zahraničných obchodníkov vcelku zaujímavými investíciami. Láka. . .

Slobodné fórum

Registrácia novej strany

Žiadosť o registráciu politickej strany s názvom Slobodné fórum podali včera na ministerstve vnútra členovia koordinačného výboru - Ivan Šimko, Zuzana Mar. . .

Ako dobropis

Švédske železnice budú odškodňovať cestujúcich v prípade, že ich vlaky budú meškať. Nové nariadenie vstúpi v tejto škandinávskej krajine do platnosti už 15. januára. Odškodné bude sp. . .

Proti euru

Podľa výsledkov najnovšieho prieskumu ústavu Sofres je 56 % Francúzov proti euru. Takmer polovica si myslí, že euro nemá priaznivý vplyv na rast zamestnanosti a výroby v krajine. Takme. . .

Stále dúfa

Nový maďarský minister financií Tibor Draskovics, ktorý sa už čoskoro ujme svojej funkcie, stále dúfa, že sa jeho krajina stane členom eurozóny v roku 2008. Po vysokom rozpočtovom defi. . .

Zásahy štátu

Zo súčasných členov EÚ aj novovstupujúcich štátov patrí Česko medzi päticu krajín, kde štát zasahuje najviac do ekonomických slobôd občanov. Horšie sú na tom už iba Poliaci, Slováci . . .

Nebude stáť 48 Sk

Priveľa cukru dovážame

Na slovenskom trhu s cukrom aj počas minulého roka pretrvávala netransparentná situácia. Medzi najväčšie problémy podľa Slovenského cukrovarníckeho spo. . .

. . .

Počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia podmieňuje mierne narušenie zdravotného stavu meteosenzitívnych ľudí. Nervozita a mrzutosť sa vyskytujú vo vyššej miere. Znížená môže byť výkonnosť, schopnosť sústredenia a pohotových reakcií, vyššia je frekvencia astmatických záchvatov. Neskôr je možná aj záťaž srdcovo-cievneho prípadne zažívacieho systému, častejšie sa môžu vyskytovať reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, jaziev, prípadne fantómové bolesti.Zajtra predpokladáme pretrvávanie nepriaznivých vplyvov počasia.(z.č.)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a postupne od západu sneženie. Na východe spočiatku polojasno a sneženie len ojedinele. Najvyššia teplota -3 až 1 stupeň. Maximálna teplota na horách vo výške 1500 m okolo -5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, na juhozápade miestami okolo 7 m/s.n V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie, v nížinách dážď so snehom alebo dážď. Nočná teplota -2 až -6, v dolinách miestami okolo -8 stupňov, denná -1 až 3, na severe a východe okolo -3 stupne.n V nedeľu bude polooblačno až oblačno a lokálne prehánky, od cca 1200 m snehové. Nočná teplota -2 až -6 stupňov, denná 0 až 4, na severe okolo -2 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.40 a zapadne o 16.17 hod.

Amsterdamdážď8
Aténypolojasno4
Belehradoblačno0
Berlíndážď0
Bratislavasneženie-2
Bruseldážď8
Budapešťsneženie-4
Bukurešťjasno-1
Frankfurtdážď6
Helsinkioblačno-3
Istanbuljasno2
Kodaňsneženie-1
Kyjevsneženie-4
Lisabonpolojasno11
Londýnpolooblačno9
Madridpolojasno10
Moskvapolojasno-4
Oslosneženie0
Parížpolooblačno9
Prahadážď0
Rímdážď12
Sofiajasno-1
Štokholmsneženie0
Varšavazamračené-5
Viedeňsneženie-1
Záhrebzamračené0
Ženevadážď5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.