Piatok  9.Januára 2004

Obrancovia dávali góly

Slovan zdolal Minsk v Kontinentálnom pohári

V Kontinentálnom pohári zaistil výhru Slovanu obranca Pavlas

Hokejisti majstrovského Slovana Bratislava úspešne vstúpili do finálového turnaja klubovej súťaže Kontinentálny pohár. Vo včerajšom súboji zvíťazili nad bieloruským Keramin Minsk 3:2. Slovan sa do vedenia dostal v 9. minúte zápasu, keď presne strieľal Hančák. Hráči Minska skóre zrovnali až v II. tretine. Ďalšie góly padali už len v záverečnej dvadsaťminútovke. Najskôr bek Dudik dostal Minsk do vedenia, ale o necelé 2 minúty obranca belasých Vlk vyrovnal. O plnom bodovom zisku z prvého zápasu N-skupiny rozhodol 13 sekúnd pred koncom ďalší obranca Pavlas. „Pre nás to bolo veľmi dôležité stretnutie. Hlavným momentom zápasu bol vyrovnávajúci gól Vlka v tretej tretine za stavu 1:2,“ povedal tréner belasých Ľubomír Pokovič. Tretím účastníkom skupiny, v ktorej hrá Slovan, je ruský Severstaľ Čerpovec, ktorý sa do bojov o finále KP zapojí dnes, a to v súboji s Minskom.

Slovan Bratislava - Keramin Minsk 3:2 (1:0, 0:1, 2:1), góly: 9. Hančák, 47. Vlk, 60. Pavlas - 29. Gusov, 45. Dudik. Rozhodca Rönnmark (Švéd.) - Goculja, Ruf (obaja Bielorusko). Vylúčení: 6:8. Využitie: 1:0. Diváci: 2700.