Autorka "The 8th Continent" L. Petráková
Najmladšia z 24 laureátov "Mierovej ceny zo Slovenska 2015"

Senior dizajnerka Lenka Petráková, ktorá pôsobí v spoločnosti Zaha Hadid Architects Londýn, bola zvolená verejnosťou a 150-timi voliteľmi za laureátku "Mierovej ceny zo Slovenska 2015" za rok 2021. Svoj hlas jej dalo 20% zo 4383 návštevníkov rovnomennej ankety na www.hospodarskyklub.sk a väčšina voliteľov, ako aj členov Medzinárodného mierového výboru. Jej konkurenciou bolo dvanásť svetových a dve slovenské osobnosti.

Hlasujúci ocenili jej plavidlo "The 8th Continent", ktoré má likvidovať a recyklovať plastový odpad v Pacifiku. V súčasnosti sa ním prezentuje aj Slovensko v expozícii na svetovej výstave EXPO Dubaj. Svojou skromnosťou L. Petráková počas 129. zhromaždenia a celkove 280 podujatia 3,. marca 2021 vo forme videokonferencie si získala prezentáciou sympátie nemalej časti členov združenia, jeho Medzinárodného mierového výboru /MMV/ a hostí.

V pondelok 21. februára predstaviteľ združenia a MMV Peter Kasalovský spoločne s členmi MMV Jánom Gabrielom, ktorý je spolupredsedom výboru združenia, a predsedom SOPK a čestným predsedom Svetovej komorovej federácie Petrom Mihókom jej zablahoželali k získaniu "Mierovej ceny zo Slovenska 2015". Počas priateľského stretnutia na pravé poludnie v restaurante Leberfinger diskutovali o jej 5-ročnom pôsobení a práci v zahraničí, ako aj otázkach vojny a mieru, no i podmienok pre hodnotný život ľudí.

Certifikát 24 laureáta "Mierovej ceny zo Slovenska 2015" za rok 2021

Pohľad na certifikát rozžiaril jeho vlastníčku L. Petrákovú

P. Mihók pripomenul reakcie dvoch neskorších laureátov na medailu z drahých kovov

Kytica z rúk J. Gabriela

Poďakovanie L. Petrákovej za poctu jedinečným úsmevom

Ako sa vyvíjajú tradičné ankety združenia
Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub a jeho MMV v roku 2022 ?

Pozvánka na 134. zhromaždenie a celkove 285. podujatie v tridsiatom roku od vzniku združenia